i3-6100 ve GTX 1050 2 GB sistem yükseltme

Mr.Kitty

Hectopat
Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım. Yalnız eskisini de satmak içimden gelmedi. Çünkü memnunum akarı yok kokarı yok çalışır durumda her şeyi. Oyunlarda eski performansı tabii ki yok. Sizden istediğim, bu sistemi nasıl yükseltebilirim? Gözle görülür bir fark yaratabilir miyiz?
Sistem özellikleri:
ASUS GTX 1050 2 GB çift fan olandan.
ASUS H110MD anakart.
Kingston 8 GB RAM 2133 MHz.
Intel i3 6100 3.7 GHz.
Corsair Force SSD 120 GB

Benzer bir sistemi alacaktım ama 6 ve 7. nesil i5,i7 işlemciler çok pahalı. Anakart da başka işlemci desteklemiyor. Yani elindekinden kurtulmaya bak veya yeni anakart al.

Bende de aynı sistemin RX560’lı versiyonu var. Zamanında düşük bütçeyle sistem toplayanlar için biçilmiş kaftandı bu sistem. Ancak bu sisteme yapılacak pek bir şey yok. Adam akıllı bir şey yapılmak istense işlemci değişmesi lazım. O bile baya tuzlu olur. O zaman bu sistemi toplayanlar olarak sistemin geleceğini hiç düşünmedik :/

Bende de aynı sistemin RX560’lı versiyonu var. Zamanında düşük bütçeyle sistem toplayanlar için biçilmiş kaftandı bu sistem. Ancak bu sisteme yapılacak pek bir şey yok. Adam akıllı bir şey yapılmak istense işlemci değişmesi lazım. O bile bayağı tuzlu olur. O zaman bu sistemi toplayanlar olarak sistemin geleceğini hiç düşünmedik :/

Ben onu düşünerek i5 6400 topladım ama ekran kartına para kalmamıştı. Düşer diye bekledikçe fiyatlar yükseldi. Madencilik olayı mahvetti beni asıl. Hala ekran kartı almayı bekliyorum sisteme. :D aklıma i3 6100+GPU ile i5 6400 işlemcimi takas etmek geliyor. Ama kararsızım.

Geri
Yukarı