Çözüldü i3 6100U GTX 940M Valorant'ta düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nrywq4

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Hepinize selam dostlar. Sahip olduğum sistem CS2'de +100 FPS verirken Valorant'ta 50'yi geçmiyor. CS 2'nin Valorant'tan çok daha ağır bir oyun olduğunu duymuştum. Benim Valorant'ta aldığım FPS değerleri neden böyle?
Sistem:
GTX 940M
i3 6100U
4+4 8 GB RAM
SATA M.2 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mesela hangileri? Ben en düşük çözünürlükte en düşük ayarlarda oynuyorum ne yapmam gerek?
Örneğin ekranınızın çözünürlüğüne alın. Çok ağır gelirse veya kullanımlar az ise eski ayarlarınıza geçip grafikleri yükseltin yavaş yavaş.
Grafikleri yükseltin, kullanımlardan dolayı.

@Ywja FPS kısmı ekran kartından olduğundan dolayı grafikleri yükseltmesi çözüm olabilir. Birçok çözüm böyle bulundu.

Grafikleri yükseltin, kullanımlardan dolayı.

Mesela hangileri? Ben en düşük çözünürlükte en düşük ayarlarda oynuyorum ne yapmam gerek?

Riot'un oyunlari genel olarak problemli fakat durumunuz biraz garipmis. Dahili GPU yerine Harici ile actiginiza eminsiniz degil mi?

Valorant islemciyi somuren bir oyun, grafikleri bu degerleri olmasi gerekene cekmez tahminimce.

Evet NVIDIA GPU'yu kullanıyor en düşük FPS aldığım oyun Valorant bazen GTA V de aldğım FPS'lerin bile altıan düşüyor

Örneğin ekranınızın çözünürlüğüne alın. Çok ağır gelirse veya kullanımlar az ise eski ayarlarınıza geçip grafikleri yükseltin yavaş yavaş.

Çözüm

Düzeltip deneyeceğim teşekkürler

Hocam 1600x900 çözünürlüğe orta ayarlar yapınca yaklaşık 20-25 FPS gibi bir artış oldu eskiden 30ları görürken şu an 60'ın altına inmiyor teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı