i3 7100 Ekran Kartsız Sisteme Görüntü Gelmiyor

Sertaxen

Decapat
Yer
İstanbul, Bayrampaşa
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Teknisyeni
Merhaba,

Yaklaşık 1 yıldır sistemimin parçalarını teker teker almaktaydım, yaklaşık 2 hafta önce ekran kartı harici bütün parçalarımı aldım (ekran kartı hariç). İlk başta güç kaynağı hatası aldım sonra güç kaynağım değişti. Kasamın fanları ve işlemcinin fanları çalışmakta ama ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmemekte (BIOS ekranı'da dahil).

Denediğim bazı yöntemler:
-Bilgisayarımda ki bellekleri(RAM) başka bilgisayarda deneyince çalıştı.
-Kasamda şase sıkıntısı olabilir diye Uzay Kasa yaptım fakat yine sorun çözülmedi.

Yardımlarınızı rica ederim.

Sistemim:
  • İntel Core i3 7100 Kaby Lake (6 Ay önce alındı)
  • Gigabyte h110m-s2v (13 Ay önce alındı)
  • Crucial 8GB Ballistix Sport LT GRAY v3 DDR4 x2 (1 Ay önce alındı)
  • RAMPAGE RMP-650-80PB 650W 80PLUS BRONZE (2 Hafta önce alındı)
  • Elba V3 Led Fanlı ATX (3 Ay önce alındı)
  • 1TB HDD (10 Ay önce alındı)
  • 250GB Samsung SSD (1 Ay önce Alındı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın yerde yaptırabilirsiniz, ya da güvendiğin bir bilgisayarcı da yapabilir 5-10 dakikalık iş. 6.Nesil işlemci bulabiliyorsan kendinde yaparsın.

Aldığım yer vatan bilgisayar aradım öyle bir hizmetimiz yok dendi sonra gigabyte'ın teknik servisini aradım evet hizmeti biz yapıyoruz dediler ve beni arena bilgisayar diye bir yere yönlendirdiler şu anda oraya ulaşmaya çalışıyorum 5 dakikadır müşteri temsilcisi beklemekteyim :) 6.Nesil işlemci bulabilsem ben yapıcam ama bulamıyorum sizin BIOS güncellemesi yaptığını bildiğiniz bir yer varmı?

Hmm.

Dostum peki bunu işlemci almadan nerde yaptırabilirim?

Cihazın yanına gidince bunları deneyip geri dönüş yaparım.
Bir dene, olmayabilir.
USB belleğe BIOS dosyasını at. Fn+B veya Windows+B tuşlarına basarak USB takılıyken bilgisayarı aç.

Bir dene, olmayabilir.
USB belleğe BIOS dosyasını at. Fn+B veya Windows+B tuşlarına basarak USB takılıyken bilgisayarı aç.

Dediklerini yaptım fakat bi sonuç çıkmadı işin garip tarafı klavye ve fareyi taktığım zaman farenin ışıklarını yanıyor ama klavyem üzerindeki num lock vsnin ışıkları yanmıyor sanırım tek çözüm 6.Nesil işlemci.

Sorun ekrana görüntü gelmemesi değil ki anakartın işlemciyi görmüyor bu şekilde update yapamazsın. Tanıdık bilgisayarcı veya güvenilir bir tamir merkezi bulup yaparken başında bekle kolay bir işlem sorun olmaz.

Arkadaşımın tanıdık bilgisayarcısı var hafta sonu onun yanına gidip halletmeyi düşünüyorum.
Ekran kartı olarakda gtx 1660TI düşündüm bu anakart ile sorun yaşarmıyım? yada şu anakartı alırsan daha rahat edersin dediğin bi kart varmı?

Benim kullandığım farklı anakartlarda bios update istiyorsa işlemci uyumu için "unknown cpu model update to bios" tarzı bir hata alıyordum direk ekran gelmemesi sorunu onboard ekran girişinden ya da anakarttan olabilir

Benim kullandığım farklı anakartlarda bios update istiyorsa işlemci uyumu için "unknown cpu model update to bios" tarzı bir hata alıyordum direk ekran gelmemesi sorunu onboard ekran girişinden ya da anakarttan olabilir
Anakartının modeli ne dostum?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı