i3 7100 Ekran Kartsız Sisteme Görüntü Gelmiyor

Sertaxen

Decapat
Yer
İstanbul, Bayrampaşa
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Teknisyeni
Merhaba,

Yaklaşık 1 yıldır sistemimin parçalarını teker teker almaktaydım, yaklaşık 2 hafta önce ekran kartı harici bütün parçalarımı aldım (ekran kartı hariç). İlk başta güç kaynağı hatası aldım sonra güç kaynağım değişti. Kasamın fanları ve işlemcinin fanları çalışmakta ama ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmemekte (BIOS ekranı'da dahil).

Denediğim bazı yöntemler:
-Bilgisayarımda ki bellekleri(RAM) başka bilgisayarda deneyince çalıştı.
-Kasamda şase sıkıntısı olabilir diye Uzay Kasa yaptım fakat yine sorun çözülmedi.

Yardımlarınızı rica ederim.

Sistemim:
  • İntel Core i3 7100 Kaby Lake (6 Ay önce alındı)
  • Gigabyte h110m-s2v (13 Ay önce alındı)
  • Crucial 8GB Ballistix Sport LT GRAY v3 DDR4 x2 (1 Ay önce alındı)
  • RAMPAGE RMP-650-80PB 650W 80PLUS BRONZE (2 Hafta önce alındı)
  • Elba V3 Led Fanlı ATX (3 Ay önce alındı)
  • 1TB HDD (10 Ay önce alındı)
  • 250GB Samsung SSD (1 Ay önce Alındı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Fani çok sıkma. Anakart işlemci pinlerini kontrol et eğik olmasın. Ek olarak bios pilini çıkarıp gücü kes 10 saniye başlatma tuşuna basılı tut sonra pili takip güç ver.

391595

Üst taraf kırılmış gibi gözüküyor?

Kendine güveniyorsan yaparsın. Iğne veya kart gibi bir şeylerle yandaki pinle aynı hizaya getirmeye çalış. Ya da güvenilir bir bilgisayarciya gotur düzeltsin pinleri. Yeni anakart almaya gerek yok basit bir işlem.

Pinleri düzeltemedim ve yeni anakart alıcam zaten eski anakartıda arkadaşıma vericem.
Benim işlemcim i3-7100 Kaby Lake hangi anakartı almam gerek bios update yapmaya gerek duymadan işlemciyi taktığımda direkt çalıştıracak bir anakart biliyormusunuz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı