i3 7100 GTA 5 %100 CPU ve FPS drop problemi

Ilker demir

Hectopat
Arkadaşlar özellikle GTA 5 oynuyorum işlemci kullanımım %100 çıkıyor oda bana 5 saniye kadar takılma yapıyor FPS değerlerim 80-75 arası falan Ultra ayarda 768P'de.

Sistemim.

RX 460 2 GB
i3 7100
8 GB RAM 2400MHz
SSD 1TB

GTA 5'de i3-7100'ün %100 CPU kullanımı normal. Düşük çözünürlükte oynuyo olmanız da bu konuda bir etken. V-Sync özelliğini aktif edebilirsiniz. Çift kanal RAM kullanımı da işlemciyi rahatlatacaktır.

İşlemci yetersizliğinden çok düşük çözünürlükten dolayı yük işlemciye binmekte. Çözünürlüğü arttırıp yükü işlemci ve ekran kartına dağıtmanız sorununuzu çözebilir. Takılmalar yeni mi başladı yoksa oyunu oynadığınızdan beri varmı?

İ3 7100 ve GTX 1050 TI eşliğinde yüzde yüze çıkıyordu sürekli işlemci kullanımı ancak neredeyse hiç ama hiç drop girmiyordu. Büyük ihtimalle çözünürlüğü arttırmanız bile sorunu çözer, bi çift kanal RAM tabi.

İ3 7100 RX 460 için gayet yeterli bir işlemci, ofiste 2 yıldır bu sistemi kullanıyorum. Oyunlar gayet sorunsuz ama dediğim gibi 1080P oynaması lazım, Amd gaming evolved'den oyunları optimize edin.

GTA 5'de I3-7100'ün %100 CPU kullanımı normal. Düşük çözünürlükte oynuyor olmanız da bu konuda bir etken. V-Sync özelliğini aktif edebilirsiniz. Çift kanal RAM kullanımı da işlemciyi rahatlatacaktır.
V-Sync açıkken 60 FPS diyelim mesela onda bile öyle yapıyor sebebini anlıyamadım. Herhangi bir stabilize programı var mı işlemci için bir de televizyonda 1080 p de deneyeceğim GTA'yı.
İşlemci yetersiz ama 5 saniyeye kadar süren takılmalar normal değil, sistemde virüs olabilir.
Bende formattan şüphelendim yeni format attım ama bi çözüm yok tek çözüm 30 fps de oynamam yüksek ayarda full hıgh alıyorum amd den ayarları yükseğe alıyorum. gine 80 fps alabiliyorum 768 p deme ama takılma olunca mecbur 48 30 arası fps değerinde oynatıyor. 1080 p televizyondada deniyceğim bunu
Aynı sistemi ofiste 1080P kullanıyorum hiçbir sorun yok.
768P’de darboğaz yapıyor muhtemelen.
olabilir 1080 p deniyceğim televizyonda
İşlemci yetersizliğinden çok düşük çözünürlükten dolayı yük işlemciye binmekte. Çözünürlüğü arttırıp yükü işlemci ve ekran kartına dağıtmanız sorununuzu çözebilir. Takılmalar yeni mi başladı yoksa oyunu oynadığınızdan beri varmı?
takılma ekran kartı yükselltiğimden beri var:(
İ3 7100 RX 460 için gayet yeterli bir işlemci, ofiste 2 yıldır bu sistemi kullanıyorum. Oyunlar gayet sorunsuz ama dediğim gibi 1080P oynaması lazım, Amd gaming evolved'den oyunları optimize edin.
tmm denerim dediğiniz programı malesef 1080 p monitorum yok sadece gta da yaşadım bu problemi zaten
Bide arkadaşlar işlemci için bi optimize programı filan varmı yada gta 48 50 fps arası oynuyınca sorun olmuyor zaten 60 70 80 fps de başlıyor darboğaz

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı