i3 7100 GTX ve 1050 Ti sistem oyunlarda FPS düşmesi

Sloty

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim.
Ekran kartı: GTX 1050 Ti.
İşlemci: i3 7100 Intel.
RAM: 8 GB 2267 MHz.
1 TB HDD.
Merhabalar sistemim yukarıda yazıyor öncellikle tam 2021 2020 yılları arasında bu sistemler yeni CoD oyunları dahil Assassin's Creed Valhalla Forza Horizon 4 gibi oyunlarda 100 FPS veren sistemim artık Apex Legends'ta bile FPS düşüşü oluyor bunun sebebi nedir öncellikle bunu bir program overclock vb, şeylerle yapabilir miyim bu sorunu halledebilir miyim ama sizden bir şey isteyeceğim lütfen RAM ekle işlemci değiştir demeyin durumum yok.
Not: Kasayı temizledim format attım.

Aynı sistem kombinasyonunu 2017-2018'de bende kullanmıştım. Maalesef ki artık işlemcin biraz zayıf kalmaya başlamış olabilir nesil değişiyor, oyunlara sürekli güncellemeler geliyor. i3-7100 benim kendi sistemim de 1050 Ti darboğaz yapıyordu 1080p'de. Ayrıca gine üzelerek söylüyorum ki 8 GB bellek multiplayer oyunlarda biraz yetersiz kalıyor. Sıcaklık değerleri sorun olacak zannetmiyorum, hani belki termal macun yenileyebilirsin faydası olabilir. Overclock yapsan i3'u maksimum ne yapabilirsin orasida var. Para biriktirip 2. el 8 GB bellek alabilirsin uyguna bulabilirsen, faydası olur. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı