i3 7100 Sistem ekran kartı güncellemesinden sonra kasıyor

Smileee454

Centipat
Daha fazla  
Windows 10 64 Bit işletim sistemim var. i3-7100 GPU işlemcim var, 4 GB DDR4 RAM var bir de Intel HD Graphics 630 ekran kartım var. Ekran kartıma yeni güncelleme geldi ve Intel grafik özellikleri gitti bende Microsoft Store'dan Intel grafik kontrol panelini yükledim ve PC inanılmaz şekilde kasmaya ve donmaya başladı ekran kartının önceki sürümünü de kurdum fakat yine olmadı. DDU ile sildim yeniden yükledim yine olmadı. Format attım bir şey değişmedi. Ekran kartını güncellemeden önce böyle değildi. Guncelledigim an hemen kasmaya başladı ilgilenebilecek biri var mı? Her sürücüm güncel.

Sorunu tam olarak anlayamadım hocam ekran kartı olarak hd630 var demişsiniz ve gelen güncelleme sonrası performans kaybı yaşamışsınız. Dahili bir grafik birimi olduğundan işlemcininizin driverlarına bakmayı deneyiniz. İntel sitesinden mevcut sürümü kontrol edip daha eski bir driverı kurmayı deneyin lütfen.

Sorunu tam olarak anlayamadım hocam ekran kartı olarak HD630 var demişsiniz ve gelen güncelleme sonrası performans kaybı yaşamışsınız. Dahili bir grafik birimi olduğundan işlemcininizin driverlarına bakmayı deneyiniz. Intel sitesinden mevcut sürümü kontrol edip daha eski bir driverı kurmayı deneyin lütfen.

Cevabınız için teşekkür ederim sorunum tam olarak şöyle ekran kartım önceden güncel sürücüydü ve sağ tık yapınca Intel grafik özellikleri gözüküyordu sonra temiz kurulum yapıp ekran kartımı güncelledim guncelledikten sonra ise sağ tık yapınca Intel grafik özellikleri kayboldu bende Microsoft Store'den Intel grafik paneli yükledim ama yeni ekran kartı sürücüsü kasmaya başlattı PC'yi yeni kurulan sürücü DCH sürücüsü ondan dolayı da benim PC de kasıyor önceden aynı sürüm yüklüydü ve grafik özellikleri gözüküyordu şimdi yine aynı sürücü ama bu sefer gözükmüyor.

Geri
Yukarı