i3 7100 sisteme RTX 2060 takılır mı?

Sytex

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 haftadır RTX 2060 almayı düşünüyorum ama işlemcim yetersiz ve darboğaz olacağını biliyorum farkındayım. İşlemciyi de 3-4 ay sonrasında değişeceğim. Sistem:

i3-7100
16 GB RAM 2400 MHz
GTX 1050 Ti 4 GB
120 SSD & 1TB HDD

İnternette izlediğim testlerden kadarıyla FPS'mde artış olacak fakat tam gücünü kullanamayacağımın dediğim gibi farkındayım. İşlemciyi alana kadar ne kadar artabilir merak ediyorum. Ve darboğazın parçalara bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğazın bir zararı olmaz sadece ekran kartının tam potansiyelini kullanamazsınız.
En kısa sürede işlemcinizi değiştirmeye bakın.

Darboğazın parçalara zararı olmaz yeterli soğutmayı sağlarsan. Fakat oyunlarda droplar girebilir ki drop düşük FPS'den bile rahatsız edici bir şey. İlerde işlemci olarak ne almayı düşünüyorsunuz ?

Anakartı değiştirip i5-10400F almayı düşünüyorum. Droplar işlemciden kaynaklı mı girer?

Ve merak ettiğim 1050 Ti sistemde aldığım performanstan daha iyi olacak değil mi 2060 ile? i3-7100 bile olsa?

Ve merak ettiğim 1050 Ti sistemde aldığım performanstan daha iyi olacak değil mi 2060 ile? i3-7100 bile olsa?
Oyundan oyuna değişir. CS:GO'da fazla FPS alamayabilirsiniz ancak RDR2 gibi grafik kartına yüklenen oyunlarda aşırı fark olur. Oyunlarda grafikleri ultraya alıp RTX açarsanız kısa vadede pek bir sıkıntı olmaz.

600W PSU yeterli olur mu? i5-10400F ve 2060 için? Yoksa değişmem mi gerekiyor.
i3-7100 stok soğutucu ile sorun yaşar mıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı