İ3 7100 ve GTX 1060 Sistem Yükseltme

Teknobiyotik'den alın; Aynı zamanda İ5 9400F oluyor, İ5 8400 biraz daha pahalı.
Hocam bazı iade gibi durumlar söz konusu biraz karışık yani anlıcağınız vatan bilgisayardan almak zorundayım.
Teknobiyotik'den alın; Aynı zamanda İ5 9400F oluyor, İ5 8400 biraz daha pahalı.
Sistemi i5 7500'E yükseltirsem yayında sorun yaşar mıyım ki ? Birden herkes 7500'ü kötülmeye başladı da.Gittiğim internet kafede i5 6500 vardı fortnite çok akıcı ve 200 FPS altına inmiyordu ama ben i3 7100 ve GTX 1060 ile 200 FPS görmüyorum bile i5 7500 Yetersiz mi kalır mı yayınlarda.

Hocam bazı iade gibi durumlar söz konusu biraz karışık yani anlıcağınız vatan bilgisayardan almak zorundayım.

Sistemi i5 7500'E yükseltirsem yayında sorun yaşar mıyım ki ? Birden herkes 7500'ü kötülmeye başladı da.Gittiğim internet kafede i5 6500 vardı fortnite çok akıcı ve 200 FPS altına inmiyordu ama ben i3 7100 ve GTX 1060 ile 200 FPS görmüyorum bile i5 7500 Yetersiz mi kalır mı yayınlarda.
İkinci el İ5 7500 alacağınıza İ3 8100 sıfırda alabilirsiniz hangisi daha ucuza gelirse onu alın. İ3 8100 alsanız daha iyi bence ileride güncelleyebilirsiniz.

Niye kötülüyorlar? Çünkü sadece ismi 7. nesil İ5, içi 4 çekirdekli 6. nesilin aynısı olduğu için.

Performans olarak şöyle bir performans alırsınız;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci el İ5 7500 alacağınıza İ3 8100 sıfırda alabilirsiniz hangisi daha ucuza gelirse onu alın. İ3 8100 alsanız daha iyi bence ileride güncelleyebilirsiniz.

Niye kötülüyorlar? Çünkü sadece ismi 7. nesil İ5, içi 4 çekirdekli 6. nesilin aynısı olduğu için.

Performans olarak şöyle bir performans alırsınız;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Önerin için çok teşekkürler ancak 2.el almayacağım vatandan gidip bizzat alacağım sebebini yukarda anlattım.İ5 7500 alırsam anakart güncellemem gerekmeyecek ama i3 8100 alırsam anakart güncellemek zorundayım ve dediğim gibi sadece oyun değil yayında açıcağım hangisi daha iyi olur ki ?

Yok vallaha kafamda netleşmedi gitti.Ya bütçemi aşıyor ya da bütçeme uyan işlemci kötüleniyor anlamadım gitti vallaha ya.Herkese teşekkürler mesajlarınız için ben fikirlerinize halen açığım.

Son düzenleme:
Önerin için çok teşekkürler ancak 2.el almayacağım vatandan gidip bizzat alacağım sebebini yukarda anlattım.İ5 7500 alırsam anakart güncellemem gerekmeyecek ama i3 8100 alırsam anakart güncellemek zorundayım ve dediğim gibi sadece oyun değil yayında açıcağım hangisi daha iyi olur ki ?
Yok vallaha kafamda netleşmedi gitti.Ya bütçemi aşıyor ya da bütçeme uyan işlemci kötüleniyor anlamadım gitti vallaha ya.Herkese teşekkürler mesajlarınız için ben fikirlerinize halen açığım.
İkisi de birbirine çok yakın işlemciler, işlemci ile anakartı alsan bile daha ucuz oluyor İ5 7500'den ama İ5 7500 alsanda olur, hangisi sana göre daha rahatsa onu al. İleride satacaksan İ5 diye onu alanlar var. O yüzden alabilirsiniz ama öbür taraftan İ3 8100 ile anakart 200TL daha ucuz ve anakartınızı da satabilirsiniz.

Anında o kadar fiyat çıkabileceğimi sanmıyorum.

Yaklaşık 1.5 sene sonra bu sistemi kullanmayacağım o yüzden pek uzun vadeli düşünmüyorum.

Genellikle Fortnite ve PUBG yayınları olucak ve arkadaşımda işlemci olarak i5 6400 var benim çektiğim sıkıntıların hiç birini kendisi şuanlık çekmiyor. Birde özel olarak para birikirip 200 tl civarında ssd almayı düşünüyorum var mı öneriniz ?
Hocam o zaman sana tavsiyem Z170 ya da Z270 anakart (ikinci el 300 TL ye bulunabiliyor) ve 6600K alman.(ikinci el 1000 TL) OC yaptığında OC'lu 6700K ile oyunlarda aynı performansı veriyor. Yani 1300 TL ye anakart+işlemci alırsın böyle. 7. nesile değerinden çok daha fazla fiyat yazıyorlar.

Bu da benim OC sonrası testim, 6700K ile karşılaştırması

Dosya Ekleri

• 4.6 bench3.PNG
    4.6 bench3.PNG
    37,1 KB · Görüntüleme: 51
Hocam o zaman sana tavsiyem Z170 ya da Z270 anakart (ikinci el 300 TL ye bulunabiliyor) ve 6600K alman.(ikinci el 1000 TL) OC yaptığında OC'lu 6700K ile oyunlarda aynı performansı veriyor. Yani 1300 TL ye anakart+işlemci alırsın böyle. 7. nesile değerinden çok daha fazla fiyat yazıyorlar.

Bu da benim OC sonrası testim, 6700K ile karşılaştırması
Hocam ss almışsınız felan çok çok teşekkür ederim ancak dediğim gibi bazı sebeplerden dolayı sadece vatan bilgisayardan satın alım yapabileceğim iade gibi şeyler olucağından yüzden ona göre öneri bekliyorum tekrardan çok ama çok teşekkürler.

Hocam anlıyorum ama i5 7500 vatanda 1570 TL o parayı o işlemciye verirsen yazık olur, 6600K'nın baya gerisinde bir işlemci dediğim gibi. Ryzen 2600 + anakart şu an 1750 TL 200 TL gibi bir fark ile çok daha iyi performans alacaksın bence biraz esnet bütçeni. Yayın için çoklu çekirdek performans lazım sana Ryzen bu konuda iyi. SSD olarak A-Data alabilirsin , Toshiba hariç hepsini tavsiye ederim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı