i3 8100 sistem alınır mı?

Ya şu 1050 Tİ 4 GB sevdası nedir ? GTX 1060 3 GB çok daha iyidir.

Sanırım biz milletçe GB seviyoruz. Ne kadar çok GB o kadar iyi.

Yakın zamanda sistem topladım 1050Tİ alacaktım ama son anda vazgeçip 1060 6GB aldım ve 1060'tan çok memnunum. Kesinlikle 1060 alabilecekken 1050Tİ'nin yüzüne bakılmamalı

Bencmark testleri sonucunda göre yorum yaptım. Bence hala mantıklı olan o.

Zarara uğratacak derken? benim fikrimce çıkan bencmark sonuçları itibariyle o yorumu yaptım.
Performans / FPS anlamında çok farkları var hangi benchmark sonuçları bunlar bizi de bilgilendirir misin?
Sanırım biz milletçe GB seviyoruz. Ne kadar çok GB o kadar iyi.

Yakın zamanda sistem topladım 1050Tİ alacaktım ama son anda vazgeçip 1060 6GB aldım ve 1060'tan çok memnunum. Kesinlikle 1060 alabilecekken 1050Tİ'nin yüzüne bakılmamalı
GB' ın açılımını bilmiyormusun yoksa çok ayıp "ÇİKOLAYT". :)

GTX 1050 Ti modelini almanı tavsiye ederim. 1060 olarak seçtiğin model 3 GB versiyonudur.
GTX 1050 Ti ise 4 GB modeldir.

HDD için Seagate Barracuda modelini seç. Monitörü 24 İnç ve 144 Hertz seçiyorsan eğer ileride bu sisteme ekleme veya değiştirme yapmak istediğini anlıyorum. Şayet böyle bir planın var ise PSU değiştirmen lazım 600 W almalısın şu anda.

Eğer değiştirmem diyorsan 144 Hertz alman çokta ehemmiyetli değil bence 75 Hertz dahi işini görecektir. Bir ekran kartı parasına monitör alma. Onun yerine ekstra 8 GB Ram veya üst model ekran kartı seç.

Kafalar eski dönemlerdeki ne kadar fazla GB o kadar iyidir kafasına döndü sanırım.

• GPU: Gigabyte GTX 1060 3GB
  • CPU: İntelCore İ3 8100
  • RAM: Kingston Hyperx 8GB 2400Mhz
  • Anakart: Asus Prime H310M-K
  • PSU: Thermaltake Smart RGB 500W 80 Plus
  • Kasa: Rampage Falcon-X RGB Kasa
  • HDD: WD 3.5 1TB Blue HDD
  • SSD: Sandisk 120GB (Okuma 530/Yazma 310)
  • Monitör: Asus Vg248Qe 144Hz 1ms

Kısa zaman sonra alacağım sistemi, sizce nasıl? Monitör konusunda kararım kesin. Diğer parçaları yorumlarsanız sevinirim.
Genel olarak güzel bir sistem tabi ki bütçeni söylemelisin. Bence RAM, SSD, kasa ve PSU değişmeli. Vatan bilgisayardan topluyorsanız başka yere yönelmenizi tavsiye ederim. Montajını kendiniz yapacaksanız öneride bulunalım.

Açık söylüyorum GTX 1050 Ti GTX 1060 3 GB'dan daha iyi diyenler ya ileri seviyede teknoloji cahilidir ya da art niyetlidir başka açıklaması yoktur. Bu 2 kart birbiriyle karşılaştırılamaz bile. GTX 1060 3 GB %50 daha performanslıdır. Yahu akıl var mantık var aynı serideki fiyatı daha ucuz ve Cuda Core'u çok daha az olan xx50 modeli xx60 modelinden daha iyi olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı