i3 8100 sistem alınır mı?

Çok ağır konuşmayalım. Kısaca bilgilendirmek gerekirse 1060 3 GB ya da 1060 6 GB diye bir soru sorulsaydı elbette 6 GB alın derdik ama 1050 Ti ile 1060 arada sınıf farkı var. Tabi bellek önemlidir ama bellekten önemli hususların olduğunu bilmenizde fayda var.

1060 3 GB>1050 Ti. Bu böyledir ve sonsuza dek devam edecektir. 1050 Ti 8 GB olsa da 1060 3 GB olsa anlarım da, 4 GB be anam. Arada 1 GB oynamış. :)

Mevcut sisteminizde ilk odak ekran kartını 6 GB versiyon almaktır. İkinci odak ise bir 8 GB daha eklemek, tabi bu sonradan da yapılabilinecek bir iş.

Tartışıp arkadaşın üstüne gidilecek bir durum yok bence. Herkes hata yapabilir. Arkadaşta öğrenmiş oldu. Bence daha fazla yüklenmesin kimse. Yaptığı yorumu herkes eleştirdi zaten konu sahibi o yorumu dikkate almayacaktır.

1050Tİ ile 1060 3GB arasında bile dağlar kadar fark var. kesinlikle 1060 3GB adamı zarara uğratacak pişman edecek yorumlarda bulunmasanız daha iyi değil mi?

@Tevfik demir Dostum eğer marka, bütçe ve alacağın yerle ilgili sıkıntı yoksa farklı sitelerden toplamanı öneririm.
Benim önerim;

Intel Core i5-8400 Coffee Lake 2.8GHz 9MB Soket 1151 İşlemci - incehesap.com
GALAX GeForce GTX 1060 OC 6GB Ekran Kartı 60NRH7DSL9OK - Nanokatalog
Gigabyte B360M DS3H Intel B360 Express LGA 1151 (Soket H4) microATX Anakart B360M DS3H - Nanokatalog
Phanteks Eclipse P300 Cam Kapaklı Kırmızı Siyah Bilgisayar Kasası
Kingston Fury 8GB DDR4 2400Mhz RAM HX424C15FW2/8 - Nanokatalog
FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE Güç kaynağı

Çoğu marka model aynı fiyat istediğini al.
  • HDD: WD 3.5 1TB Blue HDD
  • SSD: Sandisk 120GB (Okuma 530/Yazma 310) Yazması sanki düşük daha iyi marka alabilirsin.
  • Monitör: Asus Vg248Qe 144Hz 1ms
Vatandan toplayacağım :( o yüzden böyle bi sistem topluyorum Öneriniz için teşekkürler
Genel olarak güzel bir sistem tabi ki bütçeni söylemelisin. Bence RAM, SSD, kasa ve PSU değişmeli. Vatan bilgisayardan topluyorsanız başka yere yönelmenizi tavsiye ederim. Montajını kendiniz yapacaksanız öneride bulunalım.
İnternetten alamam :( vatanfan alıp montajını da orda yapıcam biraz daha fazla para ödeyeceğimi biliyorum fakat internetden alma şansım yok, peki bu sistem de rahat oyun oynar mıyım (Fortnite, Pubg , R6, Rocket league , CS go ) gibi oyunlar oynayacağım rahat oynar mıyım

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı