i3 8100 ve GTX 1050 sistem toplama

Wiex

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar benim düşündügüm PC parçaları:

Ekran Kartı: MSİ GTX 1050 2G 2GB
RAM: Kingston HyperX Fury 8 GB (2x4)
İşlemci: İntel Core i3 8100 3.60 GHz 6 MB YADA İntel Core i5 7400
Anakart: MSİ H310M Gaming Plus
HDD: Seagate 1T 7200RPM 64MB
SSD: 120 GB Sandisk SSD Plus , Sata 3
Monitör: Asus VP228HE 21.5'' 1ms
Kasa: PowerBoost VK-G1010B 500W

Arkadaşlar bu sistemdeki parçaların yerine daha iyi ve hemen hemen aynı fiyat parça tavsiyeleri bekliyorum, bundan bagımsız başka sistemlerde önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
8. Nesil bir sistem yapman daha iyi olur ilerde 9. nesil işlemciler çıkınca muhtemelen onlarda 1151 V2 soket olacaklar böylece ileriye dönük bir sistem olur ve işlemcini rahatcana yükseltebilirsin. Ram olarak da tek slot 8GB koymanı tavsiye ederim ilerde diğer slotlarıda 8-8-8 olarak yükseltebilirsin. SSD olarak Sandisk pek tavsiye edilmeyen marka bende bir kere kullandım pek memnun kalmadım Corsair, Samsung, Kingston gibi markalara yönelebilirsin. Ekran kartın ve işlemcin gayet dengeli görünüyor hatta 1050 Ti de koyabilirsin azda olsa daha ileri dönük olur veya da 1050 ile devam edip ilerde onuda yükseltebilirsin. Bütçeni belirtirsen ona göre arkadaşlar farklı sistem tavsiyelerinde bulunabilir

Gayet güzel sistem olmuş. Tek önereceğim o kasayı alma. PowerBoost'un kasaları biraz Allah'a emanet gibi bir şey. Kalitesiz PSU'lar kullanıyorlar. En fazla 50-100 TL daha koyun hem daha şık hem daha kullanışlı hem de kaliteli PSU'ya sahip bir kasanız olur. Onun dışında RAM'leri tek kanal alırsanız ileride Upgrade etme şansınız olur.

Arkadaşlar önerilerinizi dikkate aldım

ekran kartını msi gtx 1050 ti gaming yaptım

işlemcimi ise amd ryzen 3 2200g yaptım

anakartı belirleyemedim önerilerinizi bekliyorum

rami tek slot yaptım

kasayı aerocool aero300 500w 80+ kasayı seçtim eger öneriniz varsa bekliyorum

AMD ile fazla aram yok ama bildiğim kadarı ile 2200G APU bir işlemci ve harici ekran kartı koyacağın için APU bir işlemciye ihtiyacın yok.

Arkadaşlar önerilerinizi dikkate aldım

ekran kartını msi gtx 1050 ti gaming yaptım

işlemcimi ise amd ryzen 3 2200g yaptım

anakartı belirleyemedim önerilerinizi bekliyorum

rami tek slot yaptım

kasayı aerocool aero300 500w 80+ kasayı seçtim eger öneriniz varsa bekliyorum
1050 yerine 1050 Tİ almak daha mantıklı bir tercih olmuş. 1050 çok ömürlü bir kart olacağını sanmıyorum. Performans açısından.

1050 yerine 1050 Tİ almak daha mantıklı bir tercih olmuş. 1050 çok ömürlü bir kart olacağını sanmıyorum. Performans açısından.
Ekran kartı: MSİ GTX1050ti gaming 4g

Anakart: Belirleyemedim 2 tane öneri bekliyorum 1 intel anakart 1 amd anakart (öneri bekliyorum)

İşlemci: İntel i3 8100 , AMD Ryzen 3 2200g arasında kaldım

Ram: Kingston hyperx 1x8=8GB RAM

Kasa: en fazla 400 tl civarı 3 fanlı mid tower 80+ bronz kasa (öneri bekliyorum)

Monitör: Asus vp228he 21.5'' 1ms

HDD: Seagate 1T 7200 RPM

SSD: WD 120GB SSD

Şuan yeni bir bilgisayar önerisi degilde anakart , işlemci ve kasa önerisi bekliyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı