i3 8100 ve GTX 1050 Ti Sistem Toplama

Hakan46

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Ben:
  • Intel Core i3 8100 dört çekirdek işlemci
  • 16 GB DDR3-4 bellek
  • NVIDIA GTX 1050 Ti ekran kartı
Alacağım. Bu parçaları şimdilik yeni bir bilgisayar alamayacağım için idareten alip, mevcut bilgisayarımı güncellemek istiyorum.
Çeşitli sorularım var onlar da bunlar;
1-Özellikle işlemci bir sorun çıkarır mı yani darboğaz vb. olur mu.
2-Bellek DDR3 olsa sıkıntı çıkar mı? DDR4'de alabilirim zaten fiyat farkı yok. (Şu an şehir dışındayım anakart destekliyor mu bilmiyorum)
3-Ekran kartı yeterli midir.
4- Güncel oyunların hepsini rahatça çalıştırıp, oynayabilir miyim? Oyunlar da (COD Black ops 4-Infinity warfare-Ghosts, Arkham knight, GTA 5 😂, wolfenstein the New order vb.
5-Nihai olarak çoğunuz biliyordur. 4 çekirdek döneminin bitmesine belki 2-3 yıl kaldı kalmadı. Muhtemelen 2 yıla yakın kaldı. Yani yeni nesil oyunlar çıkana kadar idare eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acil ve
Mevcut bilgisayarınız ne?
Mevcut bilgisayarım Intel core i3 çift çekirdek işlemci, 4 GB DDR3 ram, 9800 GT ekran kartı. Sistem bayağı eski belirtmek istemedim.
GTX 1050 Ti yerine RX 570 alın ve %50 daha fazla performans elde edin. Bu da aşağı yukarı 1-2 yıl daha kullanım anlamına gelir.
İşlemci konusu biraz aklımı kurcalıyor. Direkt olarak ekran kartı onerdiginize göre işlemci sorun çıkarmayacak bir işlemci olsa gerek. İ3 olunca.

Mevcut bilgisayarım Intel core i3 çift çekirdek işlemci, 4 GB DDR3 ram, 9800 GT ekran kartı. Sistem bayağı eski belirtmek istemedim.
İyide sen bu sisteme kalkıp i3 8100 takamazsın. Anakartıda değiştirmen gerekir. Belki ikinci elden i3 8100 fiyatına daha iyi işlemciler olabilir. Sistemini tam olarak belirt.

İ3 8100 işlemcileri DDR4 destekli 310 ve üstü diğer anakartlarda çalışır. İşlemci DDR3 desteklemez dolayısı ile anakart da desteklemez. İ3 8 nesil işlemcidir. 7 nesil i5 işlemcilere denktir

Anak
İyide sen bu sisteme kalkıp i3 8100 takamazsın. Anakartıda değiştirmen gerekir. Belki ikinci elden i3 8100 fiyatına daha iyi işlemciler olabilir. Sistemini tam olarak belirt.
Şuan şehir dışındayım anakartimi tam olarak hatırlamıyorum bildiğim kadarıyla 1155 soket uyumlu yani.
İşlemcini i3 9100F yap ekran kartını da RX 570 yanında birde 2X8 DDR4 2666 MHz RAM tamamdır. Bu arada uyumlu anakart ve PSU var mı?
Bende aynı parçaları alıp sistemi güncelleyecegim ekran kartından emin misiniz
Selamün Aleyküm arkadaşlar anakartimiz gigabyte ga-p55 s3l. Bellek DDR3 oyunlarda sorun olur mu birde gerçekten iyi bir 1156 pin işlemci önerisi olan var mı
Önceki mesaj iptal. Arkadaşlar son diyeceğim şu. Aşağıda isimlerini vereceğim parçaları alacağım yani sistemi değiştirmiş olacağım. Sorum net ve net cevap istiyorum.
1-guncel oyunlarda sıkıntı olmayacağını ve beni önümüzdeki birkaç yıl daha idare edeceğini düşünüyorum, İnşallah yanılmam, düşünceleriniz nelerdir.

Son düzenleme:
Dostum bende bilgisayarımı satmaktayım i3 8100 işlemci ve MSI GTX1050ti gaming x ekran kartı var eğer sana uygun ise detayları konuşalım.

Eyvallah kardeşim.daha farklı bir sistem almayı düşünüyorum. Sağolasın.
Eyvallah kardeşim.daha farklı bir sistem almayı düşünüyorum. Sağolasın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı