i3 8100 ve GTX 1050 Ti Sistemde Çeşitli Mavi Ekran Hataları

EzioAudit0re

Decapat
Arkadaşlar yeni topladığım PC'de Sürekli Mavi ekran hatası alıyorum.Yardımlarınızı rica ediyorum.Minidump dosyasını ekte paylaştım. Sistemim şu şekilde:

i3 8100 İşlemci
Msı B360M Pro-Vd 2666 Mhz
Asus Nvidia GTX 1050 Ti Phoenix 4 GB
CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 Single RAM

Minidump: 011519-5562-01.dmp

Son düzenleyen: Moderatör:
Memtest ile RAM testi yapın. Test biraz uzun sürebilir yarıda kesmeyin.
Testi yaptım hocam. Herhangi bir sorun bulunamadı. 1 ay önce mavi ekrandan dolayı garantiye yollamıştım RAM ve ekran kartını. Orada da bir sorun bulunamadı. Minidump dosyasıyla ilgili ne dersiniz?
RAM 2666 MHZ fakat BIOS'ta 2133 görünüyordu.Onu 2466'ya çektim.O neden olmuş olabilir mi?

Testi yaptım hocam.Herhangi bir sorun bulunamadı. 1 ay önce mavi ekrandan dolayı garantiye yollamıştım rami ve ekran kartını.Orda da bir sorun bulunamadı.Minidump dosyasıyla ilgili ne dersiniz?
Ram im 2666 mhz fakat biosta 2133 görünüyordu.Onu 2466 ya çektim.O neden olmuş olabilir mi?
Bu konulardan pek anlamam ama bende geçen ay yeni PC topladığımda mavi ekran hataları veriyordu. Xmp kapatıp RAM frekansını düşürdüğümde duzelmişti. Deneyin belki işe yarar.

Testi yaptım hocam.Herhangi bir sorun bulunamadı. 1 ay önce mavi ekrandan dolayı garantiye yollamıştım rami ve ekran kartını.Orda da bir sorun bulunamadı.Minidump dosyasıyla ilgili ne dersiniz?
Ram im 2666 mhz fakat biosta 2133 görünüyordu.Onu 2466 ya çektim.O neden olmuş olabilir mi?
Hocam RAM frekanslarını 2133'e aldım yine devam ediyor mavi ekran.

RAM ile ilgili görünüyor fakat RAM testi yaptığını söylemiştin. Mümkünse farklı ve uyumlu RAM ile test edebilir misin ?
Hocam maalesef farklı RAM ile deneme imkanım yok. 1-2 ay kadar önce garantiye yollamıştım RAM ile beraber tüm parçaları. Herhangi bir sorun yokmuş. RAM testinde de bir sorun bulunamadı. Mhz ile ilgili olabilir mi hocam?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı