i3 8100 vs Ryzen 3 2200G

Uğur Çelebi

Decapat
Sizce bu iki işlemciden hangisi tercih edilmeli? Ben AMD tarafı düşünüyorum ancak Intel'in oyun performansı daha iyi. Sizce bu iki işlemciden hangisi daha avantajlıdır? (Arasında yaklaşık 200 TL fark var. AMD daha ucuz.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 2200G'yi tercih edin. Eğer render, yayın vs. amacınız varsa daha performanslıdır. CPU kullanımı ve sıcaklık değeri daha az olduğu için arkada müzik vs. şeyler açık olduğunda Intel'e göre daha az performans düşüşü yaşarsınız. Oyun yönünden Intel daha çok FPS veriyor, doğrudur.

Ryzen 3 2200G'yi tercih edin. Eğer render, yayın vs. amacınız varsa daha performanslıdır. CPU kullanımı ve sıcaklık değeri daha az olduğu için arkada müzik vs. şeyler açık olduğunda Intel'e göre daha az performans düşüşü yaşarsınız. Oyun yönünden Intel daha çok FPS veriyor, doğrudur.
Yayın falan diyorsunuz da bu işlemcilerle kaliteli bir yayın açılamaz. Bu bütçede i3 8100 daha mantıklı. Arada ciddi FPS farkları var.

Sizce bu iki işlemciden hangisi tercih edilmeli? Ben AMD tarafı düşünüyorum ancak Intel'in oyun performansı daha iyi. Sizce bu iki işlemciden hangisi daha avantajlıdır? (Arasında yaklaşık 200 TL fark var. AMD daha ucuz.)
Bu iki işlemci arasında kaldıysanız kesinlikle İ3 8100 diyorum.
Yayın falan açılamaz ama ileride daha güçlü bir Ryzen işlemcisine Intel anakartta geçemeyeceğine göre?.. Fakat, evet. Kimse Intel işlemcide yayın yapılamaz demedi.
İ3 8100 uyumlu anakarta i9 9900k da takar. Eğer B chipset olursa hız aşırtma yapamaz.

i3 8100 çok daha iyi ve mantıklı bir seçim olur.
Çok yaşa sen ya :) Millet B chipset anakarta i9 9900k yada i7 8700k takılamıyor falan sanıyor sanırım. Sadece hız aşırtma yapamaz hepsi bu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı