i3 8100 vs Ryzen 3 2200G

Uğur Çelebi

Decapat
Sizce bu iki işlemciden hangisi tercih edilmeli? Ben AMD tarafı düşünüyorum ancak Intel'in oyun performansı daha iyi. Sizce bu iki işlemciden hangisi daha avantajlıdır? (Arasında yaklaşık 200 TL fark var. AMD daha ucuz.)

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi ki bi RYZEN çıkmış. Yeri olur önerirsiniz ama her yerde öneriyorlar. Bu fanboyluktan başka bir şey değil.
Yayın falan açılamaz ama ileride daha güçlü bir Ryzen işlemcisine Intel anakartta geçemeyeceğine göre?.. Fakat, evet. Kimse Intel işlemcide yayın yapılamaz demedi.
En basitinden bir İ7 8700 takılabilir hocam. Bu işlemcinin RYZEN tarafında karşılığı yok yani. İ5 ile falan yarışıyorlar . O da zar zor.

İyi ki bi RYZEN çıkmış. Yeri olur önerirsiniz ama her yerde öneriyorlar. Bu fanboyluktan başka bir şey değil.

En basitinden bir İ7 8700 takılabilir hocam. Bu işlemcinin RYZEN tarafında karşılığı yok yani. İ5 ile falan yarışıyorlar . O da zar zor.
Bu forumda bir sürü var bu tipten. :D

Dediğinize katılıyorum ama ben muhtemelen kasalı sisteme geçersem(şuan elimde 1050 mobile var) Rx 570 takmayı düşünüyorum bütçemde maksimum 3800 TL(monitörsüz)570'in yanına Intel i3 8100 mü takılmalı yoksa fiyat artırıp 8400 veya 2600 mu tercih edilmelidir

Dediğinize katılıyorum ama ben muhtemelen kasalı sisteme geçersem(şuan elimde 1050 mobile var) Rx 570 takmayı düşünüyorum bütçemde maksimum 3800 TL(monitörsüz)570'in yanına Intel i3 8100 mü takılmalı yoksa fiyat artırıp 8400 veya 2600 mu tercih edilmelidir
Bence şimdilik i3 8100 ile toplayın. Ekran kartına bütçe ayırıp RX 580 yada RX 590 yapın. O anakartın üzerine ilerde istersen i9 9900K takarsın.
Ama ben bir sefer toplayacağım diyorsan. R5 2600 ile toplamanı öneririm.

Kesinlikle İ5 8400. Söylediğimiz olay burda da var. Darboğaza olabilecek bir durum var mı ? Yok. O zaman çok çekirdek pek işinize yaramayacaktır.

R3 2200G 3.9 GHz overclock yapıldığında neredeyse i3 8100 ile aynı FPS'yi veriyor. Aradaki fiyat farkına değmez. Ayrıca ilerde yayın için yükseltme yaparsanız Ryzen daha iyi bir seçim olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı