i3 8100 vs. Ryzen 3 2200G

Xenoric

Hectopat
Arkadaşlar hangi işlemci daha iyi karar veremedim fiyatları önemli değil ama nette dolaşırken bazı videolar gördüm ve Ryzen 3'ün i3'den daha iyi olduğu görülüyordu. Doğru mudur acaba ?

Aynı zamanda Ryzen 3 alırsam 3000 MHz RAM alacağım. i3 alırsam 2400 MHz RAM alacağım. Hangisini almalıyım ?

Not: Sadece oyun oynamak için alacağım. Overclock yapmayacağım. İleride ekleme yapmayacağım. 1080p oynayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer şu an ekran kartı almayacaksan, Ryzen 3'de 2 GB'a kadar yükseltebilecegin dahili bir GPU bulunuyor. Oyun oynarsın, ekran kartı alacaksan da bence i3 8300 alsan daha iyi olur, 8100 bilmiyorum yani.

1080p oyunculuk için şu an i3-8100 daha iyidir fakat render gibi işlemler ve gelecek için 2200G'nin daha iyi olacağını düşünüyorum.

i3 8100 her yerde daha iyidir.

Almışken 3000Mhz RAM al aralarında fiyat farkı yok zaten yatırım olarak düşünülebilir.

Ayrıca i3 8100 780₺'ye bulunabiliyor.

Arkadaşlar hangi işlemci daha iyi karar veremedim fiyatları önemli değil ama nette dolaşırken bazı videolar gördüm ve Ryzen 3'ün i3'den daha iyi olduğu görülüyordu. Doğru mudur acaba ?

Aynı zamanda Ryzen 3 alırsam 3000 MHz RAM alacağım. i3 alırsam 2400 MHz RAM alacağım. Hangisini almalıyım ?

Not: Sadece oyun oynamak için alacağım. Overclock yapmayacağım. İleride ekleme yapmayacağım. 1080p oynayacağım.
Ayrıca i3 8100' ün müdaili Ryzen 5 serisidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı