i3-9100F 1660 Super darboğaz

Atilla1

Centipat
Herkese selam. 1 ay önce GTX 1660 Super 3 fanlı modelden ve i3 9100 F olan bir sistem topladım. Alırken darboğaz yapmaz dediler, şu an Detroit Become Human oynuyorum ve ağır drop giriyor. GPU %70 CPU %100 4 çekirdekte 100 oluyor. Kırmızıda ve FPS 20'lere iniyor. Diğer oyunlarda çok sorun yaşamadım. GTA 5'i 4K'da sıkıntısız oynuyorum. Bazen çok nadir CS'de falan ilk açılışta ufak bir takılıyor gibi ama fark edilmeyecek derecede. Sizde işlemciyi değiştirmeli miyim? Yani sorun işlemcide mi? Eğer öyleyse işlemci tavsiyeleriniz neler? Teşekkürler şimdiden.

@mburaktekin; buyrun 64 kişilik Caporetto haritasında elde etmiş olduğum performans (GTX 1060 stok halde burada);

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sıkıntı bende o zaman. Şimdi internetten de baktım adam düşük ayarlarda 100 FPS alıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not, herhangi bir parçaya, herhangi bir şekilde OC yapılmadı.
@Jonathan North
Virüs taraması da yaptım virüs yok. Sıcaklıklar normal.
Şu an 1 aylık EA Play alıp BF1 online girip deneyesim geldi. Böyle bir şey olmaması lazım. BF1 Test i3-9100F&1650S dakika 5:27'de Ultra ayarlarda sonucu görebilirsiniz. 2x8GB RAM olması bu kadar mı etki eder diyorum ama 8GB RAM ile de en azından 40-50FPS alabilmeniz gerekiyor.

Şu an 1 aylık EA Play alıp BF1 online girip deneyesim geldi. Böyle bir şey olmaması lazım. BF1 Test i3-9100F&1650S dakika 5:27'de Ultra ayarlarda sonucu görebilirsiniz. 2x8GB RAM olması bu kadar mı etki eder diyorum ama 8GB RAM ile de en azından 40-50FPS alabilmeniz gerekiyor.
Valla bilmiyorum sistemdeki her şey normal. Donanım yetiyor, sıcaklılar normal, virüs yok, depolama alanında fazlasıyla boş yer var. Ayarları düşürsem daha da darboğaz yapar gibime geliyor. Ama pek uğraşmayacağım.

Herkese selam. 1 ay önce GTX 1660 Super 3 fanlı modelden ve i3 9100 F olan bir sistem topladım. Alırken darboğaz yapmaz dediler, şu an Detroit Become Human oynuyorum ve ağır drop giriyor. GPU %70 CPU %100 4 çekirdekte 100 oluyor. Kırmızıda ve FPS 20'lere iniyor. Diğer oyunlarda çok sorun yaşamadım. GTA 5'i 4K'da sıkıntısız oynuyorum. Bazen çok nadir CS'de falan ilk açılışta ufak bir takılıyor gibi ama fark edilmeyecek derecede. Sizde işlemciyi değiştirmeli miyim? Yani sorun işlemcide mi? Eğer öyleyse işlemci tavsiyeleriniz neler? Teşekkürler şimdiden.

Anakartınız uyumlu olduğundan 9400F almalısınız. Ayrıca 8 GB RAM varsa 16 GB yapmanızı öneririm. 9400F-16 GB RAM-1660S tamamen uyumlu olacaktır.

Dosya Ekleri

• 1603808945536.png
    1603808945536.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 46

Geri
Yukarı