i3-9100F+GTX 960 sistem nasıldır?

Açık konuşayım oynayacağın oyunlar aaa anlamı high ve ultra sınıfı olacak işlemcin 2 yıl yeterli olabilir. Çünkü bu tür oyunlara sağlam güncellemeler grafik güncellemeleri geldiği için bir süre sonra işlemcin yetmeyecek ve değiştirmek zorunda kalacaksın o da yaklaşık 3-4 yıl. Ondan sonra i5 9. nesile geçmen gerekecek. 3-4 yıl içinde sıkıntısız bazen kasmalar olabilir şekilde oynayabilirsin.
Hocam doru diyorsunuz. Ben bahsettiyim oyunlari hani ultra ayarlarda deyilde normal ayarlarda kasmadan oynamagimi isdiyorum. Hani ara sira o giren droplar tamamda, ama o her saniye drop ve kasmalar olmaz demi?.

Selamlar.
Anakart - H310M Pro-VDH Plus.
İşlemci - i3-9100F
Ekran kartı - GTX 960 2 GB.
RAM - DDR4 2666MHz 2x8 GB (toplam 16 GB RAM)
Monitor çözünürlüyü - 1440x900.
Bu sisdem nasıldır. GTA 5 roleplay, Squad oyununda, batllefield 5 Online'da. Beni idare edecek performans sunar mı? Takılmadan donmadan oynatır mı? Tabii ki de gönül isderdiki daha iyi parçalar kullanak ama mecburen bu sisdem idare olunacak. Şu Squad on Steam oyunda nasıl performans alırım? Örnek i5 3340 + GTX 960 2 GB + DDR3 1333MHz 8 GB RAM'da linkin atmış olduğum Squad oyunu kasıyor. Belirtmiş olduğum i3-9100F sisdem nasıl oynatır o oyunu.
alınmaz.

Hocam doru diyorsunuz. Ben bahsettiyim oyunlari hani ultra ayarlarda deyilde normal ayarlarda kasmadan oynamagimi isdiyorum. Hani ara sira o giren droplar tamamda, ama o her saniye drop ve kasmalar olmaz demi?.
9100F'i eski nesil i5-7600 gibi de düşünebilirsin. İkinci işlemcim olan i5-7500 + manuel OC'lu 1060 6GB kombiniyle ortalama 90-100 FPS (real time), %1 Low akıcılık değerleri de 50-55 FPS olacak şekilde 64 kişilik sunucularda 1080p çözünürlükte genel anlamda darboğaz olmadan rahatlıkla oynayabiliyorum. Hani olur da 1660 6G ile kullanacak olsaydın bile stok haliyle aşağı yukarı elde ettiğim değerleri sen de alırdın ama 10100F seçimi artık 2022 yılına yaklaşmışken daha doğru ve yerinde karar olmuş. Şimdiden hayırlı olsun..

Geri
Yukarı