i3-9100F GTX750Ti sistem kurulum sonrası boot edememe

TheFafu

Kilopat
Yer
İstanbul - Denizli
Config, intel_desktop0-1-2'yi deneyebilirsin.
Intel_desktop0 ile kurulumu yaptım. Kurulum sırasında BIOS ve Terminalden tarih değiştirmem gerekti. Kurulumu tamamladı. HDD'ye kurduğum için 20 dakika sürdü. Yeniden başladı. Boot macOS from High Sierra'dan boot etmek istediğimde "Error allocating 0x124f1 pages at 0x00000000035cd000 alloc type 2 couldn't allocate runtime area" hatası veriyor. Above 4G ve XHCI Hand-off Enable.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'yi başka portlarda dene.
"0x00000000035cd000" cd kısmı cb oldu. Maalesef yine boot olmuyor. 3 farklı USB portunda denedim, hem 3.0 hem de 2.0.
Hocam bende Intel'in grafik birimi yok, direkt GTX 750Ti ile kurmaya çalışıyorum. Henüz Web Driver falan kurmadım. Inject Nvidia falan yapmalı mıyım? Veya use Nvidia Web Drivers aktif etmeli miyim?

Web Driver'ı sistemini açabilirsen kurarsın. Inject Nvidia seçili değilse seç, bahsettiğin use Nvidia Web Drivers seçeneğini, Web Driver'ı kurduktan sonra seçip bootla. Ama ondan önce boot sorunun çözmemiz lazım. Kurulum yaptığın configi seçiyorsun değil mi bootlarken? Ek olarak configini seçtikten sonra boot diskinin üstündeyken space tuşuna bas, "boot with injected kexts" seçeneğini enterla.

Web Driver'ı sistemini açabilirsen kurarsın. Inject Nvidia seçili değilse seç, bahsettiğin use Nvidia Web Drivers seçeneğini, Web Driver'ı kurduktan sonra seçip bootla. Ama ondan önce boot sorunun çözmemiz lazım. Kurulum yaptığın configi seçiyorsun değil mi bootlarken? Ek olarak configini seçtikten sonra boot diskinin üstündeyken space tuşuna bas, "boot with injected kexts" seçeneğini enterla.
Maalesef diğer configleri de dediğiniz şekilde denedim olmadı. slide=0 ile de denedim olmadı.

Diğerlerini demiyorum, kurulumu başarı ile yaptığın config'i diyorum. Kurulumu yaptığın disk GPT miydi? HDMI ile mi görüntü alıyorsun?

Kurulumu başarıyla yaptığım config ile denedim olmadı. Kurulumu yaptığım disk GPT, görüntüyü HDMI ile alıyorum. Anlamadığım USB üzerinden tekrar kurmak istesem bile onu da yapamıyorum yani Boot macOS Install from kealOShighsierraKemalALKIN da açılmıyor. Ben halbuki burayı açmıştım ve Disk İzlencesi'ne falan girmiştim, Terminal'i açmıştım. Dil seçtim, sözleşme kabul ettim ama şimdi hiçbiri çalışmıyor 😂 Şu anda bilgisayarda SSD'de Windows 10 yüklü. Bir diğer harddiskimde var onu depo olarak kullanıyorum. Klavyeyi garanti olsun diye eski PS/2 portundan alıyorum. Bir de takılı USB mouse var diğer USB. İnternettir, USB klavyedir falan hepsini çıkarttım. İnternet bağlı olması gerekli mi? Ethernet ile bağlayabilirim.
Diğerlerini demiyorum, kurulumu başarı ile yaptığın config'i diyorum. Kurulumu yaptığın disk GPT miydi? HDMI ile mi görüntü alıyorsun?
Edit: @tristessehivernale Sorun çözüldü ama kesinlikle çözüm bu değildi :D PS/2 klavyeyi çıkardım, USB klavye taktım ve Ethernet ile interneti bağladım. Ardından bilgisayarı tekrar başlattım. Inject Nvidia ve iMac Pro config seçtim, sistem boot edildi ve açıldı. Ekran kartını tanıyor fakat 1024MB olarak görüyor. Ayrıca Safariyi tam ekran yaptığımda Safari kasmaya başlıyor, ekran gidip geliyor. Sanırım Web Driver ile güncellersem sorun çözülecek.

Kurulum videolarında veya konularında hiçbir yerde tüm USB'leri sökün, interneti kesin diye bir şey denmemesine rağmen yaparsan olacağı bu. Nvidia Web Driver'ı kurmadığın için 1024MB görünüyordur. Kurduktan sonra da use Nvidia Web Drivers'a tik at yeter.

Kurulum videolarında veya konularında hiçbir yerde tüm USB'leri sökün, interneti kesin diye bir şey denmemesine rağmen yaparsan olacağı bu. Nvidia Web Driver'ı kurmadığın için 1024MB görünüyordur. Kurduktan sonra da use Nvidia Web Drivers'a tik at yeter.
Web Driver kurdum 120Hz görüntü alabiliyorum. 2GB gösteriyor ekran kartını, sorun kalmadı. Aynı anda hem Inject Nvidia hem de Web Driver tıklayınca açılmıyor. Sadece Web Driver tikli iken açıyor. Fakat ilk açtığımda Ethernet bağlantısı vardı. Videoda iCloud aktif etmek için yapılan adımları yaptım, sistemi yeniden başlattım fakat Ethernet sürekli kablo bağlı değil diyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı