i3 9100F için RX570 vs GTX 1650

birsorumvar

Centipat
Arkadaşlar yeni bir sistem toplamak istiyorum çok büyük oyunlarda ve yüksek FPS'lerde gözüm yok. En yüksek olarak BF5, FarCry 5 tarzı oyunlar oynarım. Oyun da kasma donma takılma olmasın isterse 40 FPS olsun bana yeter. Bütcem 3000 TL civarı. Herkes RX 570 öneriyor bayağı inceledim ama RX 570'li sistem kurduğum zaman fiyat 3700leri buluyor (250 GB SSD, 8 GB RAM, 450W 80+ PSU) gamegaraj sitesinde bir sistem gördüm. Pollux 3TN-B GTX 1650 ekran kartı kullanıyor diğer özellikler aynı. Bu sistemi alsam bana yeter mi? Darboğaz tarzı sıkıntılar olur mu ya da sistemde uyumsuz bir parça vs var mı? Videoları inceledim RX 570 ortalama 15-20 FPS fazla veriyor ama dediğim gibi 20 FPS için 500 TL fazla vermek bana mantıklı gelmiyor en azından benim bir işime yaramıyor. Bu GTX 1650 kötü bir kart mıdır sıkıntı vs açar mı acaba?

(Sitede RX 570 ekleyemiyorum sadece bu kart var)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sitede satılan kasalarda garanti etiketi varmış galiba. Etiketi sökünce garanti dışı kalıyormuş, buradan alışveriş yapan arkadaşlar net bilgi verebilir. O attığın sistem alınmaz, bir de gamegaraj PSU koymuşlar 450W, bak sen :D Alma o kasayı kesinlikle. GTX 1650 ile Super arasında ciddi performans farkı var.

Bu sitede satılan kasalarda garanti etiketi varmış galiba. Etiketi sökünce garanti dışı kalıyormuş, buradan alışveriş yapan arkadaşlar net bilgi verebilir. O attığın sistem alınmaz, bir de gamegaraj PSU koymuşlar 450W, bak sen :D Alma o kasayı kesinlikle. GTX 1650 ile Super arasında ciddi performans farkı var.
Yani sitedemi sıkıntı var hocam? PC Hocası incelemiş güzel diyor aslında. PSU da FSP nin PSU' su diye biliyorum dandik midir ? 3200 TL' ye ne önerirsin hocam ?

Yani sitedemi sıkıntı var hocam? PC Hocası incelemiş güzel diyor aslında. PSU da FSP nin PSU' su diye biliyorum dandik midir ? 3200 TL' ye ne önerirsin hocam ?
Şimdi bahsettiğin videoya baktım, FSP 450W 80+ güç kaynağı varmış. Site içeriğinde Gamegaraj 450W psu olarak gözüküyordu. Emin olmamak ile birlikte iki üç defa gözüme takıldı, satılan kasalarda garanti etiketi varmış galiba, etiketi sökersen garanti dışı oluyormuş. Kişisel olarak alışveriş yapmadım ama okudum böyle birşey. Alışveriş yapan arkadaşlar varsa net bilgi verebilir. Caner arkadaşımız baya araştırıyor, toplama konusunda o yardım edebilir. @Caner Uncu

Şimdi bahsettiğin videoya baktım, FSP 450W 80+ güç kaynağı varmış. Site içeriğinde Gamegaraj 450W psu olarak gözüküyordu. Emin olmamak ile birlikte iki üç defa gözüme takıldı, satılan kasalarda garanti etiketi varmış galiba, etiketi sökersen garanti dışı oluyormuş. Kişisel olarak alışveriş yapmadım ama okudum böyle birşey. Alışveriş yapan arkadaşlar varsa net bilgi verebilir. Caner arkadaşımız baya araştırıyor, toplama konusunda o yardım edebilir. @Caner Uncu
Sağolasın hocam garanti bölümünde 2 yıl garanti var diyor ama o kağıdı yırttık diye örneğin ekran kartınındamı garantisi bitiyor yani. Ben şöyle anladım kağıdı yırtmazsan kasada sıkıntı çıkınca direk gamegaraj a gönderiyorsun ama yırttın diyelim sonra da ekran kartında arıza çıktı bu sefer ekran kartını sen kendin garantiye gönderiyorsun. Mantıken böyledir heralde :)

Öncelikle belirteyim, 1650 kötü bir kart değil fakat fiyatı yüzünden kötü gözüküyor. Performans olarak 1050Ti-RX570 arasında bir kart. FAKAT, RX 570'in 1000-1200 TL arasına satıldığı yerde daha fazla fiyata satıldığı için tercih edilen bir kart değil. F/P odaklı baktığında çok kötü, aynı paraya RX580 bile alınıyor yani.

9100F, 1650'ye darboğaz yapmaz.

Sisteme gelmek gerekirse fiyatı fazla. Daha iyisini şöyle önerebilirim:

Untitled.png

Vatan'da KDV indirimi var, yanılmıyorsam haftasonu bitişine kadar. Alacaksanız acele edin, fiyatlar gayet iyi.

Öncelikle belirteyim, 1650 kötü bir kart değil fakat fiyatı yüzünden kötü gözüküyor. Performans olarak 1050Ti-RX570 arasında bir kart. FAKAT, RX 570'in 1000-1200 TL arasına satıldığı yerde daha fazla fiyata satıldığı için tercih edilen bir kart değil. F/P odaklı baktığında çok kötü, aynı paraya RX580 bile alınıyor yani.

9100F, 1650'ye darboğaz yapmaz.

Sisteme gelmek gerekirse fiyatı fazla. Daha iyisini şöyle önerebilirim:

Eki Görüntüle 539621

Vatan'da KDV indirimi var, yanılmıyorsam haftasonu bitişine kadar. Alacaksanız acele edin, fiyatlar gayet iyi.
Hocam çok teşekkür ederim fark 100 tl olunca RX 570 e değer işte ama link bulamadım bu hazır sistem mi vatan da tek tek mi toplucaz ben toplayamam vatan toplayıp verir mi acaba

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı