i3-9100F sistem 3 ayda 2 defa servise gitti

falcon3535

Centipat
Merhaba herkese Vatan'dan Mayıs 2020'de hazır bir sistem almıştım.
Gigabyte RX 570 4 GB.
i3-9100F
HyperX 8x2 2666MHz.
Frisby 600W PSU ve kasa.
MSI H310M PRO VDH
1 TB HDD.
İlk yaşadığım sıkıntı her zamanki gibi oturdum PC'yi açtım ekran gelmiyor ve 4 - 5 saniye ile açılıp kapanıyor ve ben kapanana kadar tekrar ediyor. Bu sıkıntıdan dolayı zaten 1 ay bekledim PSU, RAM ve anakartıma iade talebi çıktı ve bu süreç toplam 1 ay sürdü. Servisten döndükten sonra 3 hafta kullandım. Yine bir gün oyun esnasında bir anda siyah ekran vererek kendine reset attı, geri yükleme seçeneği vardı, yükledi. 2 - 3 saat sonra Windows açıldı ve her şey normale döndü sanmıştım. Gece kapatıp sabah açtığım zaman mavi ekran verdi. Format atmayı denedim USB aracılığı ile olmadı. Bilgisayarcıya götürdüm adam 5 defa format atmış sıkıntılı parçayı bulmak için. Sonra HDD sıkıntılıymış Windows 10 kurup tamir etmiş. Denedik benim HDD test bilgisayarında açılıyor ama benim bilgisayarımda hala mavi ekran veriyor.
Vatan'a götürdüm şu an servisten dönmeyi bekleyen sadece işlemci kaldı. Sizce sıkıntı nedir? Neyi yanlış yapmış olabilirim. Tek şüphe ettiğim DS3'ü bilgisayara bağlamak için kullandığım scp toolkit programıydı. Bir de crack Windows kullanıyorum. Sizce ne yapmam lazım PSU'yu değiştirmeyi düşünüyorum ve bir daha da servisle garantiyle uğraşmak istemiyorum. Fikirlerinizi lütfen yazın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim çok bir fikrim yok da BIOS düzün mü bu sorunları çıkarmadan önce bir belirti verdi mi crack Windows driverleri destekledi mi yani 3 ay içinde servise göndermeden önce o ilk kullandığın zamanlar bir de Windows sürüm tarihin 2004 mü Windows 10 Pro mu yani dediğine göre serviste değişmeyen tek parça işlemci ise garip yani böyle bir sorun vermesi. Driver güncelle ve furmak OCCT gibi testlere en az 1 saat tabii tut bir mavi ekran falan verir ise mavi ekran kodunu şöyle mesela atikmdag.sys hatasi gibi bunları bulursak belki daha çok yardımcı olabilirim teknik servis bilgisayarcı vb. gibi kişiler parayı düşünürler.
Bi de 9100f için forumda baya bi konu var sorunlu bir seri denk gelmiş olabilir

Kardeşim çok bir fikrim yok da BIOS düzün mü bu sorunları çıkarmadan önce bir belirti verdi mi crack Windows driverleri destekledi mi yani 3 ay içinde servise göndermeden önce o ilk kullandığın zamanlar bir de Windows sürüm tarihin 2004 mü Windows 10 Pro mu yani dediğine göre serviste değişmeyen tek parça işlemci ise garip yani böyle bir sorun vermesi. Driver güncelle ve furmak OCCT gibi testlere en az 1 saat tabii tut bir mavi ekran falan verir ise mavi ekran kodunu şöyle mesela atikmdag.sys hatasi gibi bunları bulursak belki daha çok yardımcı olabilirim teknik servis bilgisayarcı vb. gibi kişiler parayı düşünürler.
Bir de 9100F için forumda bayağı bir konu var sorunlu bir seri denk gelmiş olabilir.

Yaklaşık tüm driverleri 6 ay sıkıntısız kullandım. Yok yanlış anlamışsınız şu anda mağazaya tek dönmeyen işlemci yani şahsen bozuk olduğunu düşünmüyorum ama sence HDD yerine SSD ve PSU değitirmelimi miyim?
Bi de 9100f için forumda baya bi konu var sorunlu bir seri denk gelmiş olabilir
Birde valorant oyununda critical error hatası veriyordu oyundan atıyordu

Şimdi bu bilgisayar servise gitti ve yerine sıfır ama aynı anakart mi verdiler yoksa tamirli mi verdiler tamirli ise sorun çıkarmaya daha yatkın olur.
Valorant konusunda ise daha tam driverleri desteklemiyor sanırım benim g210 un en son nvidia driver bile yetmezken açıp 13 fps de oynatıyordu
Bip diye bir ses var mı anakartta bilgisayarı açarken.

Yeni konular

Geri
Yukarı