i3 9100F sistem soğutucu temizleme sonrası açılmıyor

zValeria

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayarın işlemcisini termal macun sürmek için CPU fanı çıkardım ve biraz tozlu idi onu temizledim ve işlemciyi geri yerine takdığımda ekrana görüntü gelmedi ve CPU ışığı yanmaya başladı. Bunun için yardımcı olur musunuz?

Sistemim:

İşlemci: Intel Core i3-9100F
Anakart: MSI H310M PRO-VD Plus.
RAM: Adata XPG D30 8 GB 3000MHz RAM.
Ekran kartı: GTX 950.
PSU: Gametech 550W 80+ Bronze sertifikalı.
SSD: SanDisk 240GB.

İki RAM mi kullanıyorsunuz? İkisi de aynı model mi? Belki uyumsuzluk olduğundan açılmıyor olabilir, birini çıkartıp deneyebilir misiniz veya RAM'lerin tam oturup oturmadığını kontrol edebilir misiniz? Bende de buna benzer bir sorun olmuştu, RAM'leri yerine oturttuktan sonra düzelmişti.
Tek ram kullanıyorum şuanda ramlerin yerlerini kontrol ettim diğer slota taktım hatta.
Fotoğraf eklemeyi unutmuşum

Dosya Ekleri

• DSC_0009.JPG
    DSC_0009.JPG
    155,4 KB · Görüntüleme: 22
  • DSC_0007.JPG
    DSC_0007.JPG
    160,2 KB · Görüntüleme: 16
Benim yardım edebileceğim başka bir şey kalmadı, üzgünüm :(. Diğer arkadaşlar yardımcı olabilirler belki.

Umarım yardımcı olurlar teşekkür ederim size de iyi forumlar.
Anakart da bir problem olabilir mi?
Bir de işlemciyi fansız çalıştırdım ve işlemci ısınmadı
Yardımcı olacak var mı?
Arkadaşlar sorunu buldum 4 adet pin yamulmus işlemcinin bulunduğu yerde görmemişim dikkatli bakmadığım için garanti dışı olur mu
Benim yardım edebileceğim başka bir şey kalmadı, üzgünüm :(. Diğer arkadaşlar yardımcı olabilirler belki.

Sorunu buldum 4 adet pin yamulmus işlemcinin bulunduğu yerde görmemişim dikkatli bakmadığım için garanti dışı olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı