i3-9100F sistemde CS:GO düşük FPS

atadam4

Decapat
RAM
4 GB
Ekran kartı
Nvidia GeForce GT 710
İşlemci
İntel Core i3-9100F 3.60 GHz
İzlediğim videolarda benimle aynı sistemi olan insanlar 100 FPS üstü alıyorlar, çatışmalarda da 60 civarına düşüyor en fazla. Fakat ben, özellikle çatışma esnasında, 40 FPS'lere kadar düşüyorum. Atölye haritalarında durum iyi fakat oyun içinde droplardan oyunu oynayamıyorum. Bunun nedeni nedir?
(Çözünürlüğüm 1024x768 ve FPS arttırmaya dair yeteri kadar video izledim).

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi de attığın video da işlemci olarak R7 1700 var. Hem 3 yıl önceki haline göre CS:GO bayağı zorluyor sistemi artık.

Grafikler ve çözünürlük nasıl?
Her şey Unlost'un performans videosunda önerdiği gibi. Çözünürül 1024x768 ve grafikler de en düşük. 800x600 diye bir çözünürlük de varmış. Eğer oynanabilir bir çözünürlük ise ona geçmeyi deneyeceğim.

İyi de attığın video da işlemci olarak R7 1700 var. Hem 3 yıl önceki haline göre CS:GO bayağı zorluyor sistemi artık.
Şu haliyle oynanabilecek bir oyun değil o zaman. Daha iyi bir sistem toplayana kadar rafa koyma vakti :(.

Her şey Unlost'un performans videosunda önerdiği gibi. Çözünürül 1024x768 ve grafikler de en düşük. 800x600 diye bir çözünürlük de varmış. Eğer oynanabilir bir çözünürlük ise ona geçmeyi deneyeceğim.

Şu haliyle oynanabilecek bir oyun değil o zaman. Daha iyi bir sistem toplayana kadar rafa koyma vakti :(.

İşlemcin biraz iyi ama o ekran kartıyla olmaz.

Bakmış olduğunuz benchmark videosu hem eski hem de işlemciler aynı değil. O zamanın CS:GO'sunun üzerinden bir ton güncelleme geçti. Normal gibi duruyor.

Son yıllardaki güncellemelerden sonra ekran kartı gereksinimi arttı oyunun. Bende r7 240 kullanırken sorun yaşıyordum en az gt 1030 veya RX 460 almalısın. RAM 4GB tek modül sizde umarım kasanız izoly, turbox değildir. Aynı RAM'den 1 adet daha eklerseniz oda performansı arttırır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı