i3 9100F ve GTX 1650S sistem toplama

Yeni konu açmadım ama umut arkadaşın bütçesine yakın 3500 civarı bende PC toplamayı düşünüyorum ve harici ekran kartlı istiyorum acaba uygun bir sistem konusunda yardımcı olur musunuz.
Hocam yeni konu açmanız daha iyi olacaktır. Arkadaşın konusunu işgal etmeniz hoş olmaz :) Yeni bir konu açıp beni etiketleyebilirsiniz.

Kardeşim sen ne diyorsun ya AMD'nin bak 10 yıl önceki işlemcisini alıyorsun basıyorsun OC'u Intel i9 10900k'dan bile daha iyi FPS alıyorsun(!) Şaka bir yana oyun oynamaksa amacın düşünme git Intel al. Çekirdek başına işlem gücünde Intel'in rakibi yine Intel. Ha iş yapacağım diyorsan AMD al.

Hocam biraz beklerseniz sizin için bir sistem toplamaya çalışacağım, açıkçası bu sistemi beğenmedim. Ekran kartını yüksek tutup işlemci ve kasayı alçak tutmuşsunuz mesela.
Bekliyorum
Kardeşim sen ne diyorsun ya AMD'nin bak 10 yıl önceki işlemcisini alıyorsun basıyorsun OC'u Intel i9 10900K'dan bile daha iyi FPS alıyorsun(!) Şaka bir yana oyun oynamaksa amacın düşünme git Intel al. Çekirdek başına işlem gücünde Intel'in rakibi yine Intel. Ha iş yapacağım diyorsan AMD al.

Hayır sadece oyun render falan yapmayacağım.

Bekliyorum

Hayır sadece oyun render falan yapmayacağım.
Dediğim gibi şimdi yazdım çıkacağım buradakilerin çoğunun yaşı kadar sistem geçmişim var benim. Oyun oynayacaksan Intel'den al. Ha yeni nesil işlemciler olursa daha iyi olur fakat imkanın neye el veriyorsa onu al. Bugün Intel'in üst düzey işlemcilerinin oyunlardaki rakibi yine Intel'in bir önceki nesillerdeki üst düzey işlemcileri.
Birazdan tablo atarım.

Dediğim gibi şimdi yazdım çıkacağım buradakilerin çoğunun yaşı kadar sistem geçmişim var benim. Oyun oynayacaksan Intel'den al. Ha yeni nesil işlemciler olursa daha iyi olur fakat imkanın neye el veriyorsa onu al. Bugün Intel'in üst düzey işlemcilerinin oyunlardaki rakibi yine Intel'in bir önceki nesillerdeki üst düzey işlemcileri.
Birazdan tablo atarım.
Hocam kusura bakmayın ama bu bütçede arkadaş ne alabilir ki? i9 10900K alacak değil ya :D

3605 TL. En azından sizin topladığınız sisteme göre kasası daha iyi.

Bu kasayı düşünebilirsiniz.
Edit: (Aynı anda bastık galiba.)

Arkadaşlar anakart yerine
İşlemci yerine
Böyle bir tercihde bulunsam

Nasıl olur?

Geri
Yukarı