i3 9100F ve RX 550 sistem alınır mı?

Nasil arttiracak 2 slot dolu 2 RAM'i de satmak zorunda kalip kit alacak o da zor olacaktır.
Çok biliyorsanız siz ayarlayın o zaman.
Bence konu sahibinin attığı sistem bu bütçede daha mantıklı olur. Bunun ondan herhangi bir fazlasını görmedim, hatta 6GB RAM, kasa gibi zayıf yönleri bile var.

@MisakiTaro @fatihylmzz neye güldüğünüzü merak ettim. Yazdığım mesajda komik ya da yanlış bir şey bulamadım da.
Bütçe ne kadar az olursa olsun böyle bir sistem kesinlikle alınmamalı.

Son düzenleme:
Hocam buyurun sanırım 3000 TL en iyi sistem bu. Parçalardan biraz kıstım bütçeniz kısıtlıydı.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anakart: MSI A320M-A PRO AMD A320 3200 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G 3.7GHz AM4 4C/8T İşlemci: Amazon.com.tr
RAM: Hi-Level HLV-PC21300D4-4G 4GB DDR4 2666Mhz Ram (Bellek) - incehesap.com X2
Depolama: Netac N535S-240G 2.5" 240 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri
Kasa: TX K9 Tower Atx Usb3 (Psu yok) | En Ucuzu Akakçe
Güç kaynağı: Cooler Master Elite V3 MPW-4001-ACABN1-EU 400W Aktif PFC 120mm Fanlı Power Supply - incehesap.com

PSU kasa.
Aerocool CS1102 500W USB 3.0 Siyah Mid Tower ATX Kasa (AE-CS1102-500) - Kasa - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
RAM.
Xpg, 8Gbx1 3000Mhz Single Ddr4 Red Gammıx: Amazon.com.tr
SSD.
Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Arkadaşlar bir anlaşmazlık olmuş.Şimdi son fikirlerinizi alabilir miyim lütfen.
Ben topladım fakat @gleran dediği gibi 8x2 3000MHz RAM almak daha mantıklı. Öyle yapın ve benim önerdiğim PSU yerine şu PSU'yu tercih edin. High Power HPE 400BR A12S 400W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Güç Kaynağı: Amazon.com.tr RAM bellek olarak da şundan iki tane tercih edin. Apacer Panther EK.08G2Z.GJF 8 GB DDR4 3000 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri

Ben topladım fakat @gleran dediği gibi 8x2 3000MHz RAM almak daha mantıklı. Öyle yapın ve benim önerdiğim PSU yerine şu PSU'yu tercih edin. High Power HPE 400BR A12S 400W 80+ Bronze Kırmızı Fanlı Güç Kaynağı: Amazon.com.tr RAM bellek olarak da şundan iki tane tercih edin. Apacer Panther EK.08G2Z.GJF 8 GB DDR4 3000 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri
Peki,sizin sistemi düşüneceğim onun harici önerebileceğiniz hazır sistem var'mı?

Peki,sizin sistemi düşüneceğim onun harici önerebileceğiniz hazır sistem var'mı?
Ve şu SSD alın, Intenso 3813440 2.5" 240 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri
Peki teşekkürler.Neden 3000 TL hazır sistem yokta toplama var? Çok aklıma takıldı ve saçma geldi.
Tabii hemen anlatayım. Malum dolar arttı dolayısıyla bilgisayar fiyatları da arttı. Satıcılar kaliteli bilgisayarlar yapmak yerine, dandik parça koyuyorlar. Yani olay tamamen satıcı ile alakalı. Bu dediğim ucuz bilgisayarlar için geçerli, ona bakarsanız 7000 TL ile toplama ile yapamayacağınız kalitede ve güçte hazır bilgisayarlar var.
Hocam şöyle yapın bence,
Anakart : MSI A320M-A PRO AMD A320 3200 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri
İşlemci : AMD Ryzen 5 3400G 3.7GHz AM4 4C/8T İşlemci: Amazon.com.tr
Ram : Apacer Panther EK.08G2Z.GJF 8 GB DDR4 3000 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri
Depolama : Intenso 3813440 2.5" 240 GB SATA 3 SSD Fiyatları ve Özellikleri
Kasa : TX K9 Usb3.0 1x8cm Fan Sıyah A Kasa (chk9) | Trendyol
Güç Kaynağı : AEROCOOL 400W VX Plus AE-VXP400 12CM FANLI POWER SUPPLY

Son düzenleme:

Geri
Yukarı