i3 9100F vs R5 1600 12NM

muammer52

Decapat
Yeni sistem toplayacağım, işlemcide arada kaldım. Oyun sistemi olacak ve genelde oynadığım oyunlar PUBG, GTA 5, CS GO, CoD ve bu oyunların performans testlerine baktığım zaman i3 9100F'in daha fazla FPS verdiğini gordum lakin bir cok sistem toplama videosu R5 1600 12NM ile sistem toplamış ve tavsiye etmiş. Ne yapmam lazım? Cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam R5 1600 alırdım 6C 12T iken i3 4C 4T. Bir de nesil yükselteceğin zaman habire anakart değişmek zorunda olmazsın adamlar destek vereceğini garanti ediyor. Ama oyunlarda gözle görülür bir fps farkı varsa i3 al sen bilirsin.

Yeni sistem toplayacağım, işlemcide arada kaldım. Oyun sistemi olacak ve genelde oynadığım oyunlar PUBG, GTA 5, CS GO, CoD ve bu oyunların performans testlerine baktığım zaman i3 9100F'in daha fazla FPS verdiğini gordum lakin bir cok sistem toplama videosu R5 1600 12NM ile sistem toplamış ve tavsiye etmiş. Ne yapmam lazım? Cevaplayan herkese teşekkür ederim.
Single Core performansı daha iyi olduğundan şimdilik 9100F daha iyi FPS verir. Ancak 9100F ile (ekran kartını bilmiyorum ama) GTA'da işlemcin %100'e dayanıyor. Ben sırf bu yüzden işlemci değişimi düşündüm ama evlilik sebebiyle şimdilik vazgeçtim. Ryzen öneriyorum bu ikisi arasından.

Düz 4 çekirdekli bir işlemciyi artık oyun bilgisayarına koymak pek akıl karı değil.
Zira Battlefield serisinden direk mahrum kalırsınız.

Kesinlikle Ryzen. Ama tek çekirdek performansı İntel'in bir tık daha iyi, bunu da bilin.

Son düzenleme:
64 kişilik sunucuları denediniz mi?

Bu arda i5 7300HQ ile i3 9100 Intel ark sayfalarına baktım resmen sizin işlemciyi overclock ile 9. Nesil i3 yapmışlar 😀
Daha 15 dakika önce 56 kişinin olduğu sunucuya girdim. Çöl haritasıydı tek drop girmedi.
64 kişilik sunucuları denediniz mi?

Bu arda i5 7300HQ ile i3 9100 Intel ark sayfalarına baktım resmen sizin işlemciyi overclock ile 9. Nesil i3 yapmışlar 😀
Onu bende fark ettim :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı