2021'de Intel mi AMD mi alınmalı?

Ben şahsen DDR3 sistemimi DDR5 çıktığında satıp yerine DDR5 sistem toplardım. Tabii 1 2 sene çıktıktan sonra beklerdim iyi devam edecek anakart ve yüksek RAM'ı bulduktan sonra işlemci olarak AMD alırdım çünkü adamlar DDR4 serisinde Full AM4 olarak devam etti. Intel ise 2 3 soket değişti.

Haklısın AMD sıfr bu yüzden bile taktiri hak ediyor, bu yıl sonuna kadar çıkar mı bilmem ancak dediğin gibi DDR5'i beklemekte fayda var.

20 yıldan fazladır bilgisayarımda Intel kullanıyorum, AMD hiçbir zaman aklıma bile gelmedi ancak son zamanlarda çıkarttığı işlemciler gerçekten harika. Intel can sıkmaya başladı iyice, sanki herkes para zıcıyormuş gibi sürekli soket değiştirmesi çok saçma.

Sırf bu yüzden bu seferki sistemi AMD toplamayı düşünüyorum. Tabi son kararımı vermeden önce değerli yorumlara göz atmakta fayda var.

Ben şahsen DDR3 sistemimi DDR5 çıktığında satıp yerine DDR5 sistem toplardım. Tabii 1 2 sene çıktıktan sonra beklerdim iyi devam edecek anakart ve yüksek RAM'ı bulduktan sonra işlemci olarak AMD alırdım çünkü adamlar DDR4 serisinde Full AM4 olarak devam etti. Intel ise 2 3 soket değişti.

DDR5 sistemler çıkınca 2 yıl çok pahalı devam eder büyük ihtimalle. DDR4 ilk çıktığunda DDR3'ün 3 katı pahalı çıkmıştı.

2021 kesinlikle AMD'nin yılı olacak o yüzden AMD'yi tercih edin.

AMD işlemcileri sen tasarlamışsın gibi konuşmuşsun :D

Intel işi batırdı. Fırın gibi çalışıyor işlemciler. 8 çekirdek bir i9. i5 alsam 4 çekirdek çöp.

İ9 işlemci ile yaptığın işleri yazar mısın bana? LoL Valorant CS:GO oynuyorum demezsin inşallah. Senden uçak ya da gemi tasarımı yapıyorum demeni bekliyorum. i5 4 çekirdek çöp demek için ancak o işlerle ilgili olman lazım. 10400F 10600k bu işlemcilerin nesi çöp?

Merhaba arkadaşlar ben oyun oynayacağım aynı zamanda da kayıt alıp video falan çekmeyi düşünüyorum o yüzden AMD mi tercih edilmeli yoksa Intel mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı