i5-10210U sisteme Windows 11 mi, Windows 10 mu?

Ben şu an Windows 11 kullanıyorum ama testlerde Windows 10 daha performanslı diyorlar. Sizce hangisini kullanmalıyım?
  • i5-10210U
  • MX250
  • 8 GB RAM.
  • 512 GB M.2 SSD.

Windows 10 daha iyi olur ama Windows 11 geçip sonuçları kendiniz görebilirsiniz. Ben olsam Windows 10 kullanırdım Windows 11 daha fazla kaynak kullanıyor widget, animasyonlar falan var.

Windows 11 ilk piyasaya çıktığı zamandan beri kullanıyorum. Sıfır cihazda.
i5 - 1035G1
MX330
12 GB RAM ile.
Windows 11'i tamamen görselliği güzel diye cihazı alıp kısa bir süre W 10 kullandıktan sonra yükledim Uyumlu olsa halen daha söylentilere kulaklarımı kapatıp Windows 7 kullanırdım ama cihaz uyumlu değil.

Bana göre 4 GB RAM'li AMD Athlon tarzı bir cihaz bile gündelik işimi görecekken, 12 GB RAM'e gerçekten güzel gözüyle bakıyorum, bu durumda bile 11'in hantal kaldığı oluyor. Bazen gerçekten en olmadık yerlerde hantallaşarak can sıkıcı oluyor. Testler ne kadar günlük kullanımmış gibi olsa da asla gerçek bir kullanıcının günlük kullanımı değil. En azından benim ve birkaç arkadaşım için. Kağıt üstünde 11'i gerçekten güzel çalıştırabilecek cihazlar olsa da 6 ay sonra, "yüklettin bana bu Windows 11 yavaşladı" tarzı şeyler alıyorum. 11 için 32 çekirdek 8 GHz, 256 GB RAM vs. gerekiyor galiba.
Bazı uygulamalar Windows 10 olarak tanıyor sistemi.

Yakın zamanda 10'a geçmeyi düşünüyorum. 11'in görselliği özellikle simgeleri hoşuma gitse de 11 temalı bir Windows 10'a geçeceğim bugünlerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı