i5 10300H Battlefield V'te 85 dereceye ulaşıyor

WeissesFleisch

Hectopat
Herkese merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 sahibiyim (i5 10300H, 1650 Ti, 16 GB RAM). Battlefield V oynadığım zaman işlemci sıcaklığım ortalama olarak 84-85'lerde geziyor. Fakat Red Dead Redemption 2'ye girdiğim zaman işlemci sıcaklığım ortalama olarak 73-74 derece. Sizce bunun nedeni ne olabilir? ThrottleStop ile CPU Core ve cache'i 0.105V aşağı çektim ve ayrıca laptop soğutucu kullanıyorum. Battlefield V CPU intensive bir oyun olduğu için mi bu yaşanıyor olabilir yoksa altında yatan başka bir neden olabilir mi? Teşekkürler.

Herkese merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 sahibiyim (i5 10300H, 1650 Ti, 16 GB RAM). Battlefield V oynadığım zaman işlemci sıcaklığım ortalama olarak 84-85'lerde geziyor. Fakat Red Dead Redemption 2'ye girdiğim zaman işlemci sıcaklığım ortalama olarak 73-74 derece. Sizce bunun nedeni ne olabilir? ThrottleStop ile CPU Core ve cache'i 0.105V aşağı çektim ve ayrıca laptop soğutucu kullanıyorum. Battlefield V CPU intensive bir oyun olduğu için mi bu yaşanıyor olabilir yoksa altında yatan başka bir neden olabilir mi? Teşekkürler.
Battlefield V biraz daha işlemciyi üzen bir oyun diye biliyorum sebebi budur büyük ihtimalle.

Herkese merhaba, Lenovo Ideapad Gaming 3 sahibiyim (i5 10300H, 1650 Ti, 16 GB RAM). Battlefield V oynadığım zaman işlemci sıcaklığım ortalama olarak 84-85'lerde geziyor. Fakat Red Dead Redemption 2'ye girdiğim zaman işlemci sıcaklığım ortalama olarak 73-74 derece. Sizce bunun nedeni ne olabilir? ThrottleStop ile CPU Core ve Cache'i 0.105V aşağı çektim ve ayrıca laptop soğutucu kullanıyorum. Battlefield V CPU intensive bir oyun olduğu için mi bu yaşanıyor olabilir yoksa altında yatan başka bir neden olabilir mi? Teşekkürler.

Normal. Undervolt yerine çekirdek hızını düşürmek daha mantıklı aklınızda bulunsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı