i5-10300H GTX 1650 sistem Minecraft sodium FPS yükseltmiyor

İşletim sistemi
Windows 10

Tregrast

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
İ5-10300H
Minecraft'ta OptiFine'dan daha iyi olduğu söylendiği için 1.16 sürümünden beri kurup çalıştırıyorum ancak FPS'te hiç değişme olmuyor. Yardımcı olabilecek var mı? Laptop kullanıcısıyım.

1-İlk öncelikle oyunumuza giriyoruz...
•Options diyoruz(Ayarlar)...
•Video Settings diyoruz...
•Graphics: Fancy diyoruz...
•3D Anaglyph: OFF diyoruz...
•Clouds: OFF diyoruz...
•Mipmap Levels: OFF diyoruz...
•Render Distance: 16 Chunks ya da "2" yapıyoruz...
•Max Framerate: 250FPS diyoruz çünkü sona getirirsek PC kendine göre ayarlıyor...
•Viev Bobbing: OFF...
•Particles: Minimal...
•Use V-Sync: OFF...
•Anisotropic Filtering: OFF diyoruz...
2-OptiFine Yükle Kur
  • Bu bağlantı üzerinden OptiFine modunun resmi internet adresine ulaşın.
  • Bu noktada Minecraft versiyonlarına göre kategorize edilmiş farklı sürümleri göreceksiniz.
  • Kullandığınız sürüme uygun OptiFine paketini bilgisayarınıza indirin.
  • Bir yükleme dosyası olarak sisteminize inan paketi çalıştırın.
  • Yükleme penceresi. Minecraft adresini otomatik olarak bulacaktır. Fakat bulamaması durumunda Başlat üzerinden %appdata%/roaming adresine gidebilir ve .Minecraft dizinini seçebilirsiniz.
  • Install tuşuna bastıktan sonra belirlediğiniz Minecraft OptiFine sürümü oyuna yüklenecektir.
  • Ardından oyunu çalıştırabilir ve profil editöründen modun ismini gördüğünüz sürümü seçebilirsiniz. Oyunu çalıştırdıktan sonra kurulumundan emin olmak için F3 tuşuna basabilir ve sol üstte OptiFine yazıp yazmadığını denetleyebilirsiniz.
  • Sonra ise ayarlara gir ve animasyonlar seçeneği diye seçenekler gelecek hepsini kapa bir tane ayar vardı ayarın adını unuttum ama sen bulursun herhalde FPS Boost seçeneği var FPS de dengeyi sağlar onu açmanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı