Çözüldü i5-10300H GTX 1650 Ti NBA 2K22 düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Saka7

Femtopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Oyunu dün indirdim, bugün açtığımda özellikle MyCareer modunda en fazla 40 FPS gördüm. Oyunun çok kastığını söyleyebilirim. Hepsini Low yaptım ancak yine aynı sorun. Birkaç ayar uyguladım, yine olmadı. Bilgisayarım önerilen sistem gereksinimini karşılıyor. Ona rağmen kasıyor.

Sistem Özellikleri:
  • GTX 1650 Ti
  • 8 GB RAM
  • i5 10300H
  • Windows 11 Home
EK NOT: Bu bilgisayarla FIFA 22'de en yüksek ayarlarda 60 FPS+ alıyorum.

Çözüm
Masaüstüne gel, sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası'na gir ve 3D ayarların yönetilmesi kısmından program ayarlarına gir. NBA2K21'i seç ve yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini etkinleştir.
Masaüstüne gel, sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası'na gir ve 3D ayarların yönetilmesi kısmından program ayarlarına gir. NBA2K21'i seç ve yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini etkinleştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Laptop kullanıyorsunuz anladım. O zaman yeni bir üst sürüm laptop a geçmeniz gerekecek daha iyi FPS için satıp yenisini alabilirsiniz kökünden çözüm için.

İnşallah şakadır. Bilgisayar zaten yeni sayılır, 2020 çoğu parçanın çıkış tarihi. GPU'da mobil GPU. Yenisini nasıl alıp takacak bilgilendirir misin ?

Sorun tek kanal RAM. 8 gb daha ram eklersen tüm oyunlardaki FPS artışını görebilirsin

Oyunu dün indirdim, bugün açtığımda özellikle MyCareer modunda en fazla 40 FPS gördüm. Oyunun çok kastığını söyleyebilirim. Hepsini Low yaptım ancak yine aynı sorun. Birkaç ayar uyguladım, yine olmadı. Bilgisayarım önerilen sistem gereksinimini karşılıyor. Ona rağmen kasıyor.

Sistem Özellikleri:
  • GTX 1650 Ti
  • 8 GB RAM
  • i5 10300H
  • Windows 11 Home
EK NOT: Bu bilgisayarla FIFA 22'de en yüksek ayarlarda 60 FPS+ alıyorum.

8 GB RAM daha ekle FPS yukselir.

Tek kanal 8 GB RAM sebeplerden birisi olabilir Casper kullanıyorsun eğer ısınma varsa o da başka büyük bir sorun.

Ayrıca oyun ayarlarımı paylaşmayı unutmuşum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-02-24 110115.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-24 110115.png
    326,6 KB · Görüntüleme: 40
  • Ekran görüntüsü 2022-02-24 110132.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-24 110132.png
    333,8 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran görüntüsü 2022-02-24 110147.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-24 110147.png
    316,4 KB · Görüntüleme: 41
İnşallah şakadır. Bilgisayar zaten yeni sayılır, 2020 çoğu parçanın çıkış tarihi. GPU'da mobil GPU. Yenisini nasıl alıp takacak bilgilendirir misin?

Sorun tek kanal RAM. 8 GB daha RAM eklersen tüm oyunlardaki FPS artışını görebilirsin.

Arkadaşım, laptop olduğunu bilmiyordum bilgisayarının. Laptop olduğunu öğrenince zaten, bir üst sürüm laptop alması gerektiğini söyledim daha iyi FPS için.

Oyun içinde RAM kullanımını ve sıcaklığı kontrol edin. En çok etkileyecek sebepler bunlardır. Çift kanal RAM yaparak FPS'lerde ciddi artış sağlayabilirsiniz. FIFA 22'de 60 FPS+ performansı ben 2K ekranda Ultra ayarlarda dahili ekran kartıyla alıyorum, ilk işiniz RAM eklemek olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı