i5 10300H + GTX 1660 Ti PUBG'de darboğaz yapıyor

Strive

Kilopat
Daha fazla  
Yeni almış olduğum laptopumda PUBG'de darboğaz sorunu yaşıyorum. GPU kullanımı %40'larda dolanıyor ve FPS değerlerim 70 80'lerde oynuyor. Çözümü var mıdır bunun? Aldığım ürün (1 hafta kadar önce 8000 TL'ye aldım)

O sistemde darboğaz olacağını sanmıyorum. Eğer düşük ayarlarda oynuyorsanız işlemciye binen yük daha fazla olacaktır. Ayarları yükseltince ekran kartı kartı kullanımının arttığını görürsünüz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir 16 GB daha koy...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkcası alacağım vakitte oldukça fazla araştırma yaptım ve bu ürünü almak çok mantıklıydı, ne kadar Dual Channel olmasa da. İleri de yükseltirim diyerek kendimi avutuyorum şimdi...

Hocam merhaba bende de aynı laptop var ve ben de aynı sorundan muzdaribim. CoD Warzone oynarken işlemci %100 ekran kartı %65-70'lerde geziyor. Sorun RAM'in 1x16 olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bir çözüm buldunuz mu? Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler!

Düşük ayarlarda oynadığınız için işlemciye çok yük biniyor. Ayarlarınızı arttırırsanız o dediğiniz %40 olayı olmaz.

Nasıl ? gerçekten bunun gerçekliği var mı ?

Yani bütün oyunlar için geçerli mi ? nasıl yani düşük ayarlarda işlemciye yük biner ama yüksek ayarlarda ekran kartı bu yükü alır ?

cidden böyle birşey var mı ?

varsa kanıtlı video rica edebilir miyim çünkü çok gerçek dışı geldi. Hiç böyle bir olaya şahit olmadım.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı