i5-10300H işlemciye undervolt yapmak

Tahadied145

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim i5-10300H, her laptop kullanıcısının ortak sorunlarından olan ısınma sorunum var. Isım 85-90 arası değişiyor yükte, bunu en azından 80-85 arasına çekmek için undervolt yapmak istiyorum fakat hiçbir tecrübem yok. Ne yapmalıyım?
YouTube'da böyle bir video buldum, bu işlemi uygularsam sorun yaşar mıyım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video'daki kişi clamp ayarını 35-35 yapmış, ben uygulamayı açtığımda 70-107 gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam her markanın PL1 ve PL2 değerleri farklıdır. PL1 ve PL2 değerlerini değiştirmek undervolt yapmak olmuyor. Marka, model belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Kusura bakmayın geç dönüş yaptım uyarı almıştım.
Acer Nitro 5 kullanmaktayım.

Kusura bakmayın geç dönüş yaptım uyarı almıştım.
Acer Nitro 5 kullanmaktayım.
Bu videoyu takip edebilirsin. Ben ve birçok kişi uyguladı bu tutorial'ı fakat sorumluluk kabul etmiyorum :) Servise göndereceğiniz zaman BIOS'u eski haline gönderip gönderin. Videoyu uyguladıktan sonra mesaj atarsanız, nasıl undervolt yapmanız gerektiğini de açıklarım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Edit: Hem Lenovo hem Acer serisi bu videodan yararlanabilir.

1618490354201.png

Böyle yaptım ayarları hocam sizce nasıldır?
ThrottleStop programını indirin. FIVR sekmesinden CPU core ve CPU cache bölgelerinde Offset Voltage'ları -100mV ile başlatın. Sistem mavi ekran vermezse düşürmeye devam edin. Ama -100mV da kalması daha iyi olacaktır benim düşünceme göre.

Bu videoyu takip edebilirsin. Ben ve birçok kişi uyguladı bu Tutorial'ı fakat sorumluluk kabul etmiyorum :) servise göndereceğiniz zaman BIOS'u eski haline gönderip gönderin. Videoyu uyguladıktan sonra mesaj atarsanız, nasıl undervolt yapmanız gerektiğini de açıklarım.

Edit: Hem Lenovo hem Acer serisi bu videodan yararlanabilir.

Hocam ben de aynı işlemciye sahibim fakat 10.nesil işlemcilerde undervolta kilit koydukları için herhangi bir işlem yapamadım. Acaba bu önerdiğiniz video Excalibur için de geçerli olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı