i5-10300H işlemciye undervolt yapmak

Eki Görüntüle 975707
Böyle yaptım ayarları hocam sizce nasıldır?
CPU cache ve CPU core dışındakilerle pek oynamamanızı öneririm ben eğer pek bir bilginiz yoksa.
Hocam ben de aynı işlemciye sahibim fakat 10.nesil işlemcilerde undervolta kilit koydukları için herhangi bir işlem yapamadım. Acaba bu önerdiğiniz video Excalibur için de geçerli olur mu?
Excalibur için geçerli mi değil mi tam olarak bilemiyorum. BIOS güncellemesi yaparken insyde diye bir şey çıkıyorsa deneyebilirsiniz.

CPU cache ve CPU core dışındakilerle pek oynamamanızı öneririm ben eğer pek bir bilginiz yoksa.

Excalibur için geçerli mi değil mi tam olarak bilemiyorum. BIOS güncellemesi yaparken insyde diye bir şey çıkıyorsa deneyebilirsiniz.
Geç olacak ama Undervolt cihazı garanti dışına itiyor mu?

Hocam undervolt yaptım locked değil artık ama değerler düşmüyor acaba bir bilginiz var mı? BIOS'tan overclocking ve cfg lock ayarlarını devre dışı bıraktım.

1619551122257.png

Throotlestop hocam.

Hocam ne sıcaklık değerleri değişiyor ne de başka programlarda voltaj değerleri değişiyor.
Sadece undervolt yapmak çoğu bilgisayarda sıcaklık düşüşü sağlamıyor. Sıcaklık değerleri nasıl CPU ve GPU için? Termal macun yenileyin ve bir laptop soğutucusu edinin. En etkili yöntem bu üçünün birlikte yapılması.

Geri
Yukarı