i5 10300H RTX 3050 sistem Valorant'ta 120 FPS veriyor

Btnefe

Centipat
Daha fazla  
Valorant'ta en düşük ayarlarda çözünürlük 1024x768 de 80-120 FPS almam normal mi?
Ayrıca CS de de 1024x768 de en düşük ayarlarda 100 - 120 alıyorum menüde de 110 falan.
Sistem.
RTX 3050 4 GB.
i5 10300H.
8 GB RAM.
Laptop.

Son düzenleyen: Moderatör:
4GB RAM Windows 11 ile ben o performansın kat ve kat fazlasını alıyorum. Yanlış yönlendirmeyin.
RTX’li cihazlarda hele 3050 ve laptop ise bu sorunlardan gına geldi, sorun değil bu, gerçekler. 8 GB RAM ile bu kadar performans verebiliyor RTX 3050. 8 ram onu kısıtlıyor. Masaüstünde de etki eder ram ama asıl laptopta etki eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM takviyesi problemini çözebilir.

MSI Afterburner uygulamasını kur daha sonra çıkan pencerede performans izleyicisi veya benzer isimli bir bölüm çıkacak oradan hem dahili hem de harici GPU kullanım oranlarını aç.

Valorant'ta gozukmuyor farklı oyunlarda gostersem olur mu?

Arkadaşlar RDR 2'ye girdim ve bazı SS'ler aldım. Burada oyun içinde GPU kullanımı %10 civari ve aşağıdaki Görev Yöneticisi SS i ise oyundayken çektim.

resim_2023-07-04_144959100.png

image.png

Son düzenleme:
Birkaç ayar var ortada onun dışındakiler yüksek DLSS açık performansta.

Başta denildiği gibi RAM takviyesi probleminizi çözer diye düşünüyorum. Eski Victus 16 cihazımı sipariş ettiğimde 8 GB vardı, aldığım gün RAM'de sipariş etmiştim. Cihaz elime ulaştı oyun performansı beklentimin çok altındaydı, RAM takınca performansı beklentimi karşıladı. Eğer RAM alabilecek bütçeniz var ise RAM almanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı