i5 10300H sistemde YouTube kasıyor

vefa cangir

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben ASUS TUF Gaming bilgisayarında oyun oynadıktan sonra Chrome'dan YouTube giriyorum video açtığım zaman her 10 saniyede bir kasma ya da drop oluşuyor. İnternet kaynaklarını epeyce araştırdım bu konu ile ilgili pek sorun olmamış. Benim de buludğum çözüm oyun oynadıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın öyle Chrome'ye girmek fakat bunun bir çözümü vardır elbet. Bilgisayarı yeniden başlatma gereği duymadan nasıl rahatça oyundan çıkıp Chrome'de takılabilirim?

Chrome'de YouTube dışında da örnek haber siterler gibi birçok sitedede kasma oluşuyor. Yani oyun esnasında hiçbir kasma sorunu yaşamıyorum oyundan çıktığım gibi YouTube filan takılıyım istedim acayip droplar kasmalar oluşuyor. Bütün donanımlarım en son sürüm güncel bir de Chrome'de bütün verileri sildim yine olmadı bu konuyla ilgili uzman arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM ile alakalı sorununuz olabilir. Kaç GB RAM kullanıyorsunuz?

ilk başta belirtmiştim bütün donanımlarım en son sürüm ve güncel halde diye. windows sürümümde dahildir evet
Opera gx diye bi tarayıcı kullanıyordum eskiden tarayıcıyı yeni yükledim bi oyuna girdim 6 7 dk oynadıktan sonra ordan youtube denedim yine aynı problemler

Tamam bazı tarayıcılar fazla RAM harcar biliyorum ama 16 GB çok az bir RAM değil yani RAM'imde nasıl bir sorun olabilir ki?
Önemli dosyalarınız yoksa kısa süreliğine AtlasOS gibi sistemler kurmayı deneyin. Eğer RAM'den ise o şekilde anlarız.

Dizüstü bilgisayarın marka ve modelini belirtin.
Bağlantıdan AIDA64 HTML raporu oluşturun ve raporu konuda belirtildiği şekilde paylaşın.

Tarayıcı için tavsiye ettiğim ayarları kullanın. Ayrıca uBlock Origin ve h264ify uzantılarını kesinlikle kurun.

Geri
Yukarı