i5 10300H Undervolt Yapma

İşlemci 90 normal kardeşim (laptop için bu hava şartlarında) önemli olan 92 geçmesin 92 geçtimi frekans düşmeleri yaşarsınız. O zaman undervolt gerekebilir.
kankam zaten 90 ı geçmiyordu :D
demeye çalıştığım şey program etkilemiyor
@halfgodblack Dostum sen ek bir işlem yaptın mı laptopuna ?

Kankam zaten 90'ı geçmiyordu :D.
Demeye çalıştığım şey program etkilemiyor.
@halfgodblack dostum sen ek bir işlem yaptın mı laptopuna?

Hayır sadece undervolt yaptım. ThrottleStop kullanarak. Bir de laptopun ön kısmında altta iki tane aynı boyutta kitap var klavyeyi daha kolay kullanmak için belki az da olsa hava sirkülasyonuna yardımcı oluyordur.

Xtu sadece bende çalışıyor herhalde ama kesinlikle kullanılmaz. Programı kaldırmama rağmen undervolt ayarları kalıcı olmuş. Kurup tekrar 0 aldım.(Çok zor oldu tam uygulaya tıklayacağım PC donuyordu. Tekrar restart at kapatmaya çalış derken uğraştırdı biraz) daha sonra throtlestop ile en son attığım değerleri uyguladım. Cinebench puanı aynı geldi işlemci sıcaklığı maximum 73-75 oluyor (Cinebench test yaparken) ThrottleStop ile doğru undervolt değerini bulduğunuza emin misiniz?

Son olarak undervolt değerlerinin net görünmesi için hwinfo ekran görüntüsü ekliyorum.
hwinfo.PNG

Hocam rehberi beğenirseniz rehberin beğen butonu var ona basın lütfen diğer arkadaşlarada görünsün alt kısımlarda görünsün bilmeyen arkadaşlarda baksın.

Monster 10300H Intel xtu herhangi bir değişiklik yapmıyordu voltajda throttle stop programıyla undervolt yaptım ben.
Ben ThrottleStop ile de yapamadım. Siz nasıl yaptınız? Herhangi bir kilit vs. açtınız mı? Yoksa sadece uygulamaya girip değerleri irince oldu mu? Ben giriyorum fakat herhangi bir değişiklik yapmıyor.

Ben ThrottleStop ile de yapamadım. Siz nasıl yaptınız? Herhangi bir kilit vs. açtınız mı? Yoksa sadece uygulamaya girip değerleri irince oldu mu? Ben giriyorum fakat herhangi bir değişiklik yapmıyor.

Hayır yapmadım sizin için video çektim belki yapamayan başkalarına da yardımcı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı