i5 10300H ve GTX 1650 laptop değiştirilmeli mi?

Hocam denedimiz Laptop'u daha önce bu kadar emin konuşuyorsunuz? AMD mobil işlemcilerde kendini o kadar da geliştirmedi. 3750'nin 10300 h kadar stabil çalışan bir işlemci olduğunu sanmıyorum. Nesilden tut, cache değeri, bellek frekansı her şeyde geride kalmış. 2 laptop da parasını hak etmiyor.

Hiçbir laptop birbiri ile darboğaz yapacak parçalarla üretilmez. Bu iş sanmıyorum demekle bitmiyor. Adamlar bunların testlerini yapıyor. Mimarisi farklı işlemcilerin frekansını karşılaştırıyorsan seninle burada konuşma bitmiştir hiçbir şey anlatılmaz sana. Yanlış bilgi söyleyince tüm mesajlarıma gülme emojisi atıyorsun aslında bu davranış sosyalden perma ban sebebi olmalı.

Dostum bir kere firmalar testleri yapsalar bile hata payı var sen şunu atlıyorsun: Firmalar konfigürasyonu yaparlar test ederler lakin, zaman geçtikçe performans sıkıntıları ve termal sorunlar olur laptoplar termal darboğaz yiyiyorlar daha dünyadan bir habersin gelmiş burada boş yapıyorsun ve her mesaja aynı şeyleri yazıyorsun. Burada milletle tartışacağına gidip biraz inceleme araştır.

Arkadaşlar Teknosa'dan 9999 TL'ye Excalibur G770 laptop aldım 10 gün önce özellikleri şöyle.
İşlemci: i5 10TH 10300H.
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1650 4 GB.
Fiyatı: 9500 TL'ye düşmüş.

Teknosa'nın 1 ay ücretsiz müşteri memnuniyeti değişim hakkı var ve bugün Teknosa ya yeni bir laptop gelmiş özellikleri şöyle.

HP Gaming. Laptop.
İşlemci: AMD Ryzen 7 3750H.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1660 Ti 6 GB.
RAM: 16 GB.
Fiyatı: 10.499 TL.
Sizce üste 500 TL verip bu laptopla değiştirmeli miyim?
Arkadaşlar bu arada şöyle bir ayrıntıyıda kaçırmışım excalibur yani benim laptopum 60 herz Hp ise 144 Hz değişilirmi benim kararım değişmekten yana gibi
Arkadaşlar şöyle bir ayrıntıyıda kaçırmışım excalibur yani benim laptopum 60 herz HP ise 144 herz değişilirmi benim kararım değişmekte yana gibi sonuçta arada az bir fark yok yani şöyle diyim benim işlemci iyi olabilir ama diğer tarafta artı 8 GB ram var 1660ti ekran kartı ve 144 herz ekran var bence 1 işlemciye bunların hepsi daha avantajlı geliyor
Karşılaştırma
Excalibur. Hp
15 10300H Ryzen 7 3750h
8 gb ram 16 gb ram
GTX 1650. Gtx 1660 ti
60 herz. 144 herz
Bana değişmek daha avantajlı geliyor nedense

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu arada şöyle bir ayrıntıyıda kaçırmışım excalibur yani benim laptopum 60 herz Hp ise 144 Hz değişilirmi benim kararım değişmekten yana gibi
Arkadaşlar şöyle bir ayrıntıyıda kaçırmışım excalibur yani benim laptopum 60 herz HP ise 144 herz değişilirmi benim kararım değişmekte yana gibi sonuçta arada az bir fark yok yani şöyle diyim benim işlemci iyi olabilir ama diğer tarafta artı 8 GB ram var 1660ti ekran kartı ve 144 herz ekran var bence 1 işlemciye bunların hepsi daha avantajlı geliyor
Karşılaştırma
Excalibur. Hp
15 10300H Ryzen 7 3750h
8 gb ram 16 gb ram
GTX 1650. Gtx 1660 ti
60 herz. 144 herz
Bana değişmek daha avantajlı geliyor nedense
Değiştirmeniz şimdi daha mantıklı bir hal aldı.

Arkadaşlar Teknosa'dan 9999 TL'ye Excalibur G770 laptop aldım 10 gün önce özellikleri şöyle.
İşlemci: i5 10TH 10300H.
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1650 4 GB.
Fiyatı: 9500 TL'ye düşmüş.

Teknosa'nın 1 ay ücretsiz müşteri memnuniyeti değişim hakkı var ve bugün Teknosa ya yeni bir laptop gelmiş özellikleri şöyle.

HP Gaming. Laptop.
İşlemci: AMD Ryzen 7 3750H.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1660 Ti 6 GB.
RAM: 16 GB.
Fiyatı: 10.499 TL.
Sizce üste 500 TL verip bu laptopla değiştirmeli miyim?
Reis geç yazdım ama değiştirdinmi laptopu?

Yeni konular

Geri
Yukarı