i5 1035G1 işlemci %40 kullanımı geçmiyor

doguzkaan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Lefinat
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Güç ayarları yüksek performansa ayarlanmış olmasına rağmen işlemci oyunlarda %40 falan kullanılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Capture.PNG

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,1 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Güç Seçenekleri - Plan Ayarlarını değiştir - Gelişmiş güç ayarları - İşlemci güç yönetimi

Sekmesinden "En yüksek işlemci durumu" seçeneğini kontrol edin 100 değerinden düşükse Turbo boost kapalı olabilir.

Güç Seçenekleri - Plan Ayarlarını değiştir - Gelişmiş güç ayarları - İşlemci güç yönetimi

Sekmesinden "En yüksek işlemci durumu" seçeneğini kontrol edin 100 değerinden düşükse Turbo boost kapalı olabilir.
%100'de
Buradaki sorun ne? Ekran kartınızı işlemci %40 gücü ile besleyebiliyor. Daha fazla kullanması için grafik ve çözünürlük düşürebilirsiniz.
İşlemcide sıkıntı yok söylemeyi unuttum 3.6 ghz'ye kadar işlemci. Onu da tam olarak kullanamıyorum
Base frekansını nasıl değiştirebilirim

%100'de

İşlemcide sıkıntı yok söylemeyi unuttum 3.6 ghz'ye kadar işlemci. Onu da tam olarak kullanamıyorum
Base frekansını nasıl değiştirebilirim
İşlemci frekansınızı ThrottleStop ile sabitleyebilirsiniz. Ama laptop için önermem. Çünkü zaten şarjları uzun gitmesi için ihtiyacı kadar bilgisayar hızı düşürüp artırıyor.

Sorun nedir yani? İşlemci kullanımının %100 olmaması gerekir zaten. Ayrıca siz masaüstündeyken bakıyorsunuz, oyunlarda ya da işlemci kullanan uygulamalarda durum farklı olur. MSI Afterburner gibi programlar kullanın.
Oyunlarda zaten %40 kullanılıyor ve işlemcinin frekansını da yükseltmek istiyorum haklı olarak.

Çoğunlukla şarjda kullanıyorum zaten
O zaman dediğim gibi ThrottleStop işinizi görür. Ama zaten ilk mesajınızda da belirttiğiniz gibi işlemci düşük hızda bile ekran kartınızı %40 gücü ile besleyebiliyor. Buna rağmen frekansı hep yüksekte tutup laptop şarj ömrünü kısaltmanın bir manası yok bence.

O zaman dediğim gibi ThrottleStop işinizi görür. Ama zaten ilk mesajınızda da belirttiğiniz gibi işlemci düşük hızda bile ekran kartınızı %40 gücü ile besleyebiliyor. Buna rağmen frekansı hep yüksekte tutup laptop şarj ömrünü kısaltmanın bir manası yok bence.
Ekran kartı da o civarlarda geziyor

Yeni konular

Geri
Yukarı