i5-1035G1 MX330 CS:GO FPS düşme

Haloway

Femtopat
Sistemim: i5-1035G1 1.00 GHz 8 GB RAM MX330.
Oyun içinde ortalama 50 FPS alırken sorunsuz bir şekilde 5-6 dakika oynadıktan sonra FPS bir anda 5'e iniyor ve düzelmiyor. Sebebi nedir?

Aynı sistem bende de var ve çözümünü şöyle buldum: Oyun oynamak istediğin zamanlarda masaüstünde iken mouse ile sağ tıklayıp görüntü ayarlarına gir. Oradan ekran çözünürlüğünü 1280x720 yap. Oyunun kendi ayarlarında ise çözünürlüğünü ve grafik ayarlarını orta seviyelerde yapmanı tavsiye ederim. Ben genel olarak grafik ayarlarını yüksek tutan birisi değilimdir, bu yüzden çoğunlukla grafik ayarlarını düşük seçip "oyun çözünürlüğünü" de 1366x768 yapıyorum ki akıcılık sağlayayım. Büyük bir ihtimal aynı PC'yi kullandığımızdan bir soğutucu almanı da öneririm.

işlemci turboyla 3.6ya kadar çıkıyor.
Sistemim: i5-1035G1 1.00 GHz 8 GB RAM MX330.
Oyun içinde ortalama 50 FPS alırken sorunsuz bir şekilde 5-6 dakika oynadıktan sonra FPS bir anda 5'e iniyor ve düzelmiyor. Sebebi nedir?
muhtemelen aynı bilgisayarı kullanıyoruz ve aynı sorun bende de var ama csgoda değil daha yüksek sistem isteyen oyunlarda oluyor genellikle. Isınmadan kaynaklanıyor soğutabiliyorsan soğut yada throttlestop kullan bu uygulama işe yarar ama kullanırken dikkatli ol veya bir bilene danış.

Hocam nedeni ısınma yüzünden frekans düşmesi. Rehberime bakabilirsiniz. @StardewValleyTavuğu

Geri
Yukarı