i5-1035G1 sistem gereksiz yere kasıyor

lnthgxi

Femtopat
Daha fazla  
RAM
12
SSD veya HDD modeli
236gb
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 G
PC son günlerde gereksiz yere kasmaya başladı. Hafif bir oyun indirip denemek istedim ve Roblox indirdim. Ve Roblox'da kasınca çok şaşırdım. 4 GB RAM'ı vardı PC'nin. O zamanlar denemek için indirmiştim ve hiç kasmıyordu. Ve PC 1 senelik anca var. 1 2 ay önce 8 GB RAM alıp taktırmışıtım. Toplam 12 GB RAM oldu. Hala neden kastığını anlamıyorum.

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz
RAM12
SSD: 236
Markası ASUS
Windows 11.

PC son günlerde gereksiz yere kasmaya başladı. Hafif bir oyun indirip denemek istedim ve Roblox indirdim. Ve Roblox'da kasınca çok şaşırdım. 4 GB RAM'ı vardı PC'nin. O zamanlar denemek için indirmiştim ve hiç kasmıyordu. Ve PC 1 senelik anca var. 1 2 ay önce 8 GB RAM alıp taktırmışıtım. Toplam 12 GB RAM oldu. Hala neden kastığını anlamıyorum.

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz
RAM12
SSD: 236
Markası ASUS
Windows 11.
görev yöneticisinden çalışan uygulamalara bir göz atın bence 1.00 Ghz biraz az değilmi?

Yani çalışan uygulamalar dan neye bakmam gerek nasıl olması lazım pek bi bilgim yok ve ghz hızı nasıl yükseltiliyor
işlemcin ile alakalı ghz değeri , arka planda çalışan uygulamalarını başlat dan kapat

İşlemci: Intel(R) Core(tm) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz.
RAM12.
SSD: 236.
Markası ASUS.
Windows 11.

Antivirüs programı indir mining olabilir, bende de vardı kasma sorunu antivirüs ile temizledim.

işlemcin ile alakalı ghz değeri , arka planda çalışan uygulamalarını başlat dan kapat

Antivirüs programı indir mining olabilir, bende de vardı kasma sorunu antivirüs ile temizledim.
hangi virüs programını indirebilirim

ve herzaman değil mesela bu sabah yağ gibiydi muhteşemdi şimdi kasıyor

Nasıl yapılıyor ikisi de.

Bu bilgisayardan sağ tık ile özelliklere tıkla sonra gelişmiş sistem ayarlarına gir gelişmiş bölümünden performansı ayarlaya tıkla ve en iyi performansı seç.

Nasıl yapılıyor ikisi de.

1. HD Tune programını indir.
  2. HD Tune programını kurun ve çalıştır.
  3. Sol üstten ilgili diski seç.
  4. “Benchmark” sekmesine gel.
  5. Ardından sağ üstteki “start” butonuna bas.

nasıl yapılıyor ikiside

Benimki yükleniyor bakalım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,7 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı