i5 10400 85 dereceye ulaşıyor

Benim ek olarak ekran kartı almanı önermemim sebebi çok uzun bir süre kullanacaksın orası belli. Piyasanın düzelmesi uzun sürecektir orası kesin gibi zaten. O yüzden UHD 630 sunduğu kısıtlı oyun deneyimini alacağın ikinci el bir karttan daha fazlasıyla alırsın hem işlemciye üstteki arkadaşın dediği gibi aşırı bir zararı olmasa bile bu gereksiz yükten kurtarmış olursun. Çünkü bu havalarda 80 oluyorsa yaza doğru 90 derece olur.

Doğru söylüyorsunuz ama şu an bu kadar oyun oynamamın sebebi ilk defa oyun oynanabilen bir PCmin olması birkaç aya iner oyun sürem.
Arkadaşlar olay büyük ihtimal hava sirkülasyonunda kasanın ortalarına hava gitmiyor neredeyse şimdilik bununla ilgileneceğim.
Kasanın önündeki parmaklık gibi olan şeyi sökünce içine hava geliyor ama takınca gelmiyor onu fark ettim şimdi teşekkür ederim yardım eden herkese.

Hocam pek ikule tipi bir soğutucu alabilir misiniz alabiliyorsanız alın.

Çözümü buldum hocam kasadan kaynaklıymış gibi duruyor kasam mesh panel önünde bir tane filtre vardı onu söktüm dün şimdi oyunlarda 65 derece görüyorum ortalama olarak maksimum 70 derece falan oluyor önceden kasanın ortasına anakartın üstüne hava gelmiyordu şimdi püfür püfür esiyor teşekkürler yardımınız için.

Çözümü buldum hocam kasadan kaynaklıymış gibi duruyor kasam mesh panel önünde bir tane filtre vardı onu söktüm dün şimdi oyunlarda 65 derece görüyorum ortalama olarak maksimum 70 derece falan oluyor önceden kasanın ortasına anakartın üstüne hava gelmiyordu şimdi püfür püfür esiyor teşekkürler yardımınız için.
Bu filtre dediğiniz sineklik gibi bir şey mi yoksa kasanın kendisinden gelen vidalı bir şey mi hocam? Zalman N5MF ve 10400 ile 85 dereceleri görüyorum :(

Hocam selam kasanızı Değiştirmenizi Öneriyorum Çunki Bu şekilde İşlemci soğutucusu takviyesi Ve yüksek RPM Değerine sahip fan takviyeleri lazım bu kasaya

Geri
Yukarı