i5 10400 ve RTX 2060 sistem toplama

Yahu ileride 10700K gibi bir işlemciye yükseltmeyeceğini nereden biliyorsun? MHz için anakart yükseltilmezmiş, gözle görülür performans artışı var diyorum. 3600MHz örnek alırsak 2666MHz ile nereden baksan 20FPS oynuyor. Daha fazla bile olabilir.
Bunun VRM'leri vesaire var daha. Anakart yükseltmek iyidir.

İleri de yükselteceğini ne biliyorsun ya adam overclock yapmasını bilmiyorsa, overclock yapılmadığı sürece RAM frekansı dışında her anakart aynı performansı verir.

Senin dediğine bakarsak gitsin en giriş seviyesi H410 anakartı alsın. Nasılsa performansı etkilemiyor, değil mi? O kadar yazdım anlamadıysan bu tartışma burada biter, iyi sosyaller.

Abilerim sakin olun 2nizin de bilgileri çok yardım etti ben sadece olayı kavramak için böyle bir sistem örnek verdim bu sistemi alıcağım ya da toplıyacağım demedim hangi taraf haklıdır bilmem ama birbirinizi kırmırmanın manası yok.Tartışmanızdan da 1-2 bilgi kaptım çok saolun :D.

Anakart gereksiz falan değil, Z490 almasa RAM'leri 2666MHz'de çalışacak sürekli. Z490 anakart alması durumunda 4400MHz civarlarına kadar çıkabilir. Bu da bariz performans artışı demek.
Onun haricinde sistemi beğendim.
SanDisk Ultra yerine Kingston HyperX Fury olabilir.
O kasadan daha ucuza Aerocool Aero White 650W 80+ PSU bulunduran Mesh panel bir kasa var.
Bir de ekran kartı iki fanlı Windforce ise ısınma sorunlu, ASUS Dual veya Zotac Gaming ZT bakabilirsin.
Bu özelleştirmeleri yaparsan eli yüzü düzgün bir sistem olacak diye düşünüyorum.
Konuyu hortlatıyorum ama XMP ile beraber anakart'ın desteklediği O.C. değerine kadar çekilmiyor mu mHz? Mesela benim 3200 mHz Ram'im var ama anakartım 2666 destekliyor ama O.C 3000 XMP açarsam 3000 olmuyor mu? Yanlışım varsa düzeltin yoksa bu Intel'de mi böyle?

@Tithisa Intel'de i5-10400 işlemci ile 2666MHz üstüne çıkamazsın H410/B460 anakartlar ile.
Z490 alırsan ancak çıkabilirsin.
XMP ile bir alakası yok, Intel'in H410/B460 anakartları i5-10400 için maks. 2666MHz destekliyor. Geçemezsin. 3000MHz alsan da 2666MHz'de çalışacak.

Uyumsuz değiller, hepsi uyumlu.
Konuya gidip öne çıkar butonunu kullanırsanız geri dönüş gelecektir:
1600939568781.png

Geri
Yukarı