RTX 2060 ve i5-10400F sistem toplama

Bütçe
10500

Tithisa

Decapat
Sistemin her şeyi hazır ve tek eksiği kasa. Topladığım sistemin ekran görüntüsünü buraya bırakıyorum. Sisteme anakart koymayı orada unutmuşum. Seçeceğim anakart: MSI Z490-A PRO Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da. Bu anakartı dün koymayı denediğimde oluyordu ama bugün denediğimde uyumsuz parça olarak görüyor sanırsam. Ekran kartı çıkmıyor uygun. Z serisi bir anakart alınır mı? Çünkü B ve H serilerinde maksimum 2666 MHz oluyor. Rampage monitörü değiştireceğim, kötü olduğunun farkındayım. Başka 144 monitör yoktu.

7C1E5C2B-C3B0-4FF8-B070-EEAC6729CAB0.png

Sistem bu. Önerilerinizi bekliyorum. Ve Vatan’dan almak zorundayım ailem internetten alışverişe izin vermiyor.

Vatan fiyatları daha pahalıya geliyor hocam ama kısaca Rampage almayın kasa PSU ayrı alın ucuza gelir.
Hem kasanın hava akışı berbat ekran kartı olarak bu modeli seçin ASUS GeForce DUAL RTX2060 A6G EVO 6GB GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ROG diye 800 TL fazla vermeye lüzum yok.
ROG değil dostum aldığım ekran kartı. Ayrıca rampage marka sadece monitör var ve onu da değişicem dedim. Hava akışı aklında bir fikrim yok sanırsam sonuna kadar okumamışsın.

ROG değil dostum aldığım ekran kartı. Ayrıca Rampage marka sadece monitör var ve onu da değişeceğim dedim. Hava akışı aklında bir fikrim yok sanırsam sonuna kadar okumamışsın.

O zaman güzel bir sistem hocam kasayı farklı bir tercih yapın önü mesh panel olsun. Monitör olarak;
PSU THERMALTAKE LİTEPOWER RGB 650W APFC 12cm FANLI PSU fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Kasa ZALMAN N5 MF 4x120mm RGB FANLI MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

@Tithisa Intel'de i5-10400 işlemci ile 2666MHz üstüne çıkamazsın H410/B460 anakartlar ile.
Z490 alırsan ancak çıkabilirsin.
XMP ile bir alakası yok, Intel'in H410/B460 anakartları i5-10400 için maksimum 2666MHz destekliyor. Geçemezsin. 3000MHz alsan da 2666MHz'de çalışacak.

Bir de dostum konuyla alakasız ama bu anakart i5 10400F'e uyumlu mu? Uyumlu değilse neden uyumsuz? MSI Z490-A PRO Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4800(OC) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleyen: Moderatör:

Rampage'in bu modelini kullanıyorum ve merak ettim neden Rampage alınmaz? 144Hz, IPS, 1ms ve 1500 TL. Tam fiyat performans, belki malzeme kalitesinden puan kırılabilir onun dışında gayet iyi bir monitör. Önerdiğiniz model hem VA panel hem de 4ms gecikmeli yani sırf Samsung panel diye gayet daha düşük bir monitör alıyorsunuz.

Geri
Yukarı