RX 5700 XT sisteme yükseltme önerisi

Merhaba,

Sistemimi İtopya'dan rastgele bakarak 2 sene önce toplamıştım. Biraz geliştirmek istiyorum. Değerlendirir misiniz? Şu olsa daha iyi olurdu veya şu uyumlu değil performansı şu şekilde daha iyi artar dediğiniz önerileriniz var mı?

• Sapphire Radeon RX 5700 XT be Nitro+
  • AMD Ryzen 7 3800XT 4
  • SanDisk 1TB Ultra NVMe M.2 SSD (
  • Patriot 16 GB (2x8GB) Viper RGB bla 4133MHz.
  • Gigabyte Aorus B550M Pro-p 4400MHz.
  • Cooler Master A71C ARGB 120mm.
  • Power Boost VK-D501m 650W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
2-3 bin aralığında veririm aklında bir tık daha pahalı ama daha iyi bir şey varsa üstüne de çıkabilirim.

hocam 5700XT ile herhangi bir sorun yaşadınız mı acaba merak ediyorum da, bayağı tartışılıyor

Öyle büyük bir sorun yaşamadım ama arada ekran kartı çöktü falan diye AMD Radeon'dan bildirim geliyor ardından reset atmadan düzelmiyor.

Kasayı falan boş ver bir sıkıntı yok ama kaliteli bir 750W PSU lazım. Sonra ekran kartını yükseltebilirsiniz.

Kasayı falan boş ver bir sıkıntı yok ama kaliteli bir 750W PSU lazım. Sonra ekran kartını yükseltebilirsiniz.

Kasadan şikayetim şu fanlar falan çok tozlanıyor ve çıkmıyor tozları ve arada reset atması acaba 650W olduğundan mıdır bilmiyorum ve bir de ramlarden tam performans alamıyorum. Arkadaşın bir taneside 850W demiş o daha mı iyi olur fazla gelme gibi bir durum olabiliyor mu?

Kasadan şikayetim şu fanlar falan çok tozlanıyor ve çıkmıyor tozları ve arada reset atması acaba 650W olduğundan mıdır bir de ramlarden tam performans alamıyorum.

BIOS'a girip bellek ayarlarından XMP açarsanız tam performans alırsınız.

Bütçe varsa illa dibini sıyırmak gerekmiyor. 1000 TL civarına sağlam bir PSU alıp sonrasında ekran kartına para olunca ekran kartı yükseltmesi en mantıklısı.

Arkadaşın biri yorumlarda 850W demiş 850W alsam daha mı iyi olur?

BIOS'a girip bellek ayarlarından XMP açarsanız tam performans alırsınız.

Bütçe varsa illa dibini sıyırmak gerekmiyor. 1000 TL civarına sağlam bir PSU alıp sonrasında ekran kartına para olunca ekran kartı yükseltmesi en mantıklısı.
850W bir PSU almak nasıl olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı