i5 10400F GTX1660S sistem nasıldır?

Bütçe
6250
Sizin sorduğunuz akrtı inceledim.

RAM slotu 2 adet maalesef. Ayrıca size bahsettiğim VRM'sine baktığımda 5 faz olarak görünüyor.

Bence 100-150 TL daha verip minimum 8 fazlı VRM'ye sahip ve 4 adet RAM slotlu çok daha başarılı bir anakart alabilirsiniz.

VRM'lerde bulunan faz adedi ne kadar yüksek olursa VRM başına düşen akım yüklenmesi daha düşük olacaktır. bu sayede özellikle siz yüksek FPS'li oyun oynarken işlemcinizin güç ihtiyacı artacaktır. Bu güç ihtiyacının stabil olmaması oyununuzda kesintilere ve mavi ekran hatalarına kadar gidebilir. Bu durumda sizi yeni topladığınız sisteminizden soğutacaktır. Sonradan sisteminize ek masraflar açmamak adına, en baştan bir 100-150 TL'den tasarruf etmemeniz en sağlıklı tercihiniz olacaktır.

Sorularınız olursa sorun lütfen.
Sizin araştırdığınız anakartın, benim az önce verdiğim linke ekleme yaptım. Buradan karşılaştırmalarına ve VRM + RAM slot farklarını daha net araştırabilirsiniz.

Asus Prime B460M-A - MSI B460M Pro - Biostar B460GTQ Karşılaştırması - Epey

Şimdiden sisteminiz hayırlı olsun.

ASUS'un biostara göre M.2 özellikleri ve desteklediği teknolojiler daha fazla gibi en uygunu o sanırım.

İkisi de gayet kaliteli ve uzun ömürlü anakartlardır. Size önerdiğim ve benim de kullandığım Biostarın RACING modeli üst segmenti ürünüdür.

Bu ikisinden hangisini seçerseniz sorunsuzca kullanacağınıza emin olabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz diğer sistem parçalarınızda gayet başarılı ve uyumlu olmuş.

İkisi de gayet kaliteli ve uzun ömürlü anakartlardır. Size önerdiğim ve benim de kullandığım Biostarın RACING modeli üst segmenti ürünüdür.

Bu ikisinden hangisini seçerseniz sorunsuzca kullanacağınıza emin olabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz diğer sistem parçalarınızda gayet başarılı ve uyumlu olmuş.
Teşekkür ederim baya araştırma performans testlerini incelemem sonucunda bu sistemi ortaya çıkardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı