i5-10400F için RX 6650XT vs RTX 3060

Judge-

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da berlirttiğim gibi i5-10400F için sizce hangisini tercih etmeliyim? Bu arada 1080p çözünürlükte darboğaz yaşar mıyım RX6650 XT'de? Konu ile ilgili bilgi sahibi arkadaşlarımın fikirlerini almak isterim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Düşündüğüm kartlar:
MSI Radeon RX 6650 XT Mech 2X 8G OC
Asus Dual GeForce RTX 3060 V2 OC 12 GB olan versiyonu almayı düşünüyorum şayet bunu alırsam.

Peki bu azıcıktan kasıt çok can sıkar mı hocam bu durum yoksa hiç hissetttirmez mi bana.
Hayır sıkmaz, bu arada para sıkıntınız varsa bu kartları ikinci el olarak çok daha uyguna alabilirsiniz.

Sanırım herkesin düşüncesi 6650XT'den yana peki hocam bu kart niye daha güçlü iken 3060 daha pahalı 4 GB VRAM fazlası var diye mi aradaki bu uçurum yoksa NVIDIA'nın DLSS'i mi?

Sanırım herkesin düşüncesi 6650XT'den yana peki hocam bu kart niye daha güçlü iken 3060 daha pahalı 4 GB VRAM fazlası var diye mi aradaki bu uçurum yoksa NVIDIA'nın DLSS'i mi?

Sisirilmis NVIDIA fiyati.

4 GB VRAM bir cacik etmez. İs icin olabilir. Ama oyun icin o kartin gucu o 12 GB VRAM fayda etmez. RX 6650 XT'e FSR 3.0 ve FSR kare olusturma geleceginden iyice ezip gecer o karti. Al gec.

Sisirilmis NVIDIA fiyati.

4 GB VRAM bir cacik etmez. İs icin olabilir. Ama oyun icin o kartin gucu o 12 GB VRAM fayda etmez. RX 6650 XT'e FSR 3.0 ve FSR kare olusturma geleceginden iyice ezip gecer o karti. Al gec.

Yardımcı olduğunuz için hepinize çok teşekkür edrim sağ olun <3

Peki bu azıcıktan kasıt çok can sıkar mı hocam bu durum yoksa hiç hissetttirmez mi bana.

Hocam FSR 3 vesaire çok iyi özellikler gelecek karta iş içinse 3060 daha iyi olur render vesaire için eğer ray traycing ile oynayacaksanız AMD'nin RT performansı berbat şahsen RT o kadar önemli olmadığı için ben olsam 6650XT seçerdim.

Geri
Yukarı