i5 10400F işlemcimin durumu nasıl?

MakeMyDay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

i5 10400F işlemciye sahibim.

Şu anda işlemcim boşta görseldeki değerlere sahip.
Sadece Google Chrome aracılığıyla Technopat Sosyal açık.

İşlemcimin bu durumda minimum ve maximum sıcaklık değerleri normal mi?
(Görsel yükledim)

İşlemcimi, bilgisayarımı satın alalı iki yıl olmasına rağmen stok fan ile kullanıyorum. Valorant oynarken ortalama 65 derece sıcaklıkta oynuyorum.
LoL oynadığımda değerleri söylememe gerek yok tost makinesi ile bile oynanabiliyor o oyun.
Başka bir oyunda oynamıyorum fakat değerler normal mi?

NOT: İki yıldır termal macun yenilemedim. İlk bilgisayarı satın aldığınızda, 4-5 yıl termal macun yenilemenize gerek yok, fabrikasından çok dayanıklı termal macun ile geliyor dendiği için gerek duymadım ve ısılarda pek artmadı. Boşta 45 derece idi işlemcim hep. Valorant'ta 60 derecelerdeydi.

İlerleyen zamanlarda ise herkesin önerdiği Artics-MX4 termal macunu alıp sürebilirim.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• i510400f.png
    i510400f.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba,

i5 10400F işlemciye sahibim.

Şu anda işlemcim boşta görseldeki değerlere sahip.
Sadece Google Chrome aracılığıyla Technopat Sosyal açık.

İşlemcimin bu durumda minimum ve maximum sıcaklık değerleri normal mi?
(Görsel yükledim)

İşlemcimi, bilgisayarımı satın alalı iki yıl olmasına rağmen stok fan ile kullanıyorum. Valorant oynarken ortalama 65 derece sıcaklıkta oynuyorum.
LoL oynadığımda değerleri söylememe gerek yok tost makinesi ile bile oynanabiliyor o oyun.
Başka bir oyunda oynamıyorum fakat değerler normal mi?

NOT: İki yıldır termal macun yenilemedim. İlk bilgisayarı satın aldığınızda, 4-5 yıl termal macun yenilemenize gerek yok, fabrikasından çok dayanıklı termal macun ile geliyor dendiği için gerek duymadım ve ısılarda pek artmadı. Boşta 45 derece idi işlemcim hep. Valorant'ta 60 derecelerdeydi.

İlerleyen zamanlarda ise herkesin önerdiği Artics-MX4 termal macunu alıp sürebilirim.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Normal.

Yaz aylarına geldik artık MX-4 ile soğutucunun verimliliğini artırmakta fayda var. Teknobiyotik üzerinden orijinal MX-4 satın alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı