i5 10400F sistemde mavi ekran hataları

dnzsvm

Decapat
Daha fazla  
Neden kaynaklı bilmiyorum dün olan mavi ekran PC'yi kapatırken olmuştu. Onun konusunu dün açtım, şimdi de Valorant'tan çıktığım gibi dondu bilgisayarım. 1 dk boyunca ve mavi ekran verdi. 031921-10656-01.rar

Bugünkü minidump bu klasörde, şimdiden teşekkürler.
  • RX 5500 XT 4 GB
  • i5 10400F
  • 8 GB RAM
  • 600W Frisby kasa.
@Ma'at merhaba, dün siz bakmıştınız mavi ekran hatama. Bugün yine oldu paylaştım bakabilirseniz çok sevinirim. Bilgisayarımı hatasız kullanmak istiyorum artık. Şimdiden çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20210319_174327.jpg
    20210319_174327.jpg
    124,4 KB · Görüntüleme: 50
RAM'in yerini değiştirin. Şimdilik Valorant'ı tamamen kaldırın. Denetim Masası'na girin AMD namına her şeyi kaldırın ve tekrardan kurun.
Öyle çalışır mı RAM? Benim şu an işlemciye yakın tarafta orası slot 1 değil mi? Bu arada Valorant'ı kaldırdım 2 gün önce tamamen. AMD ile alakalı sadece AMD software var.

Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın. Sorunun SSD'de olduğuna neredeyse eminim ama bir de onu kontrol etmem lazım. Ek olarak Samsung cihazınızla internet paylaşımı yapmayın.

Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın. Sorunun SSD'de olduğuna neredeyse eminim ama bir de onu kontrol etmem lazım. Ek olarak Samsung cihazınızla internet paylaşımı yapmayın.

Samsung telefonumu bağlıyıp bir şeyler aktarıyorum arada sadece. İnternet paylaşımı en son 2 ay önce yapmıştım. Şu an aynı Wi-Fi'dan bağlanıyorum. Tamam, paylaşırım şimdi.

olay.rar olay günlükleri bunlar hocam.
Hocam AMD kaldırdım software ekran kartı kalktı sanırım. DDU ile kaldırmam gerekmiyomuydu? Şimdi internetten whql sürüm mü indireyim ? Bu arada PC yeniden başlatınca Otomatik onarıma hazırlanıyor filan dedi bir şeyler yaptı sonra aşağıda attığım siteye gönderdi.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    163,2 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    1,9 MB · Görüntüleme: 28
C:\Windows\MEMORY.DMP paylaşın. Ek olarak Windows'u crack olarak mı kullanıyorsunuz? Sanırsam o da var sorunlar arasında. Ek olarak SSD'niz kronik sorunlu bir model. En yakın zamanda değiştirin SSD'yi.

Samsung telefonumu bağlıyıp bir şeyler aktarıyorum arada sadece. İnternet paylaşımı en son 2 ay önce yapmıştım. Şu an aynı Wi-Fi'dan bağlanıyorum. Tamam, paylaşırım şimdi.

olay.rar olay günlükleri bunlar hocam.
Hocam AMD kaldırdım software ekran kartı kalktı sanırım. DDU ile kaldırmam gerekmiyor muydu? Şimdi internetten WHQL sürüm mü indireyim? Bu arada PC yeniden başlatınca otomatik onarıma hazırlanıyor falan dedi bir şeyler yaptı sonra aşağıda attığım siteye gönderdi.

DDU Denetim Masası çok farkedeceğini sanmıyorum WHQL kurun. Enes hocamın attığı şeyi de paylaşın inceleyelim.

C:\Windows\MEMORY.DMP paylaşın. Ek olarak Windows'u crack olarak mı kullanıyorsunuz? Sanırsam o da var sorunlar arasında. Ek olarak SSD'niz kronik sorunlu bir model. En yakın zamanda değiştirin SSD'yi.
MEMORY.rar buyrun hocam. Bu arada windows u sitesinden kurmuştum ve etkinleştirmedim. SSD de şuan sıkıntı var mı garantiye mi yollamam lazım yoksa HDD mi alayım şimdi ben.
RAM'in yerini değiştirin. Şimdilik Valorant'ı tamamen kaldırın. Denetim Masası'na girin AMD namına her şeyi kaldırın ve tekrardan kurun.
RAM in yerini değiştirmeme gerek var mı hocam. Bu arada normal bi şekilde başlat kısmından pc yi yeniden başlatamıyorum görüntü gidiyor. Ama kasa tuşundan sorun yok. Nedeni RAM le mi alakalı görüntü gelmemesi. Bir yerde okumuştum çıkarıp silgiyle silin düzgünce takın filan, yapmıştım ama işe yaramadı herhal.

Evet sorun kaynağı depolama biriminiz. Değiştirip tekrar denemenizi tavsiye ederim. İade edip üzerine bir miktar daha para ekleyip Daha iyi bir SSD alın. Ayrıca SSD tavsiyesi isterseniz yeni bir konu açabilirsiniz.

Evet sorun kaynağı depolama biriminiz. Değiştirip tekrar denemenizi tavsiye ederim. İade edip üzerine bir miktar daha para ekleyip Daha iyi bir SSD alın. Ayrıca SSD tavsiyesi isterseniz yeni bir konu açabilirsiniz.

Şimdi kesin olarak mavi ekran SSD yüzünden mi hocam. İade süreci bittiki şu an garantiye yollarım anca ama test yapınca bir hata gözükmüyor. Ben şu an HDD alıp 2'sini kullansam daha iyi olmaz mı?

Bir de ben birkaç ay idare etsem olur mu şu an alabilecek durumum yok çünkü. Bu süre içinde mavi ekran vermezse güzel olur.

Herkese merhaba, çoğunuz 1 kerede olsa benim mavi ekran hatalarımı görmüştür. 2 gün önce temiz kurulum yaptım her şey güncel ama az önce yine mavi ekran verdi. Bu arada RAM ve SSD kaynaklı sorun yok test ettim. PSU testi de normaldi. BIOS güncel.

032821-10843-01.rar

Minidump burada bakarsanız çok sevinirim.
  • MSI RX 5500 XT 4 GB Mech.
  • H410M A PRO.
  • i5 10400F.
  • Frisby 600W kasa.
  • Corsair 8 GB RAM.
  • SanDisk Plus 240 GB SSD.

Yeni konular

Geri
Yukarı